fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Tygrys Władimira Putina poluje na chińskie zwierzęta

Prezydent Rosji Władimir Putin
AFP
Ustin - jeden z tygrysów wypuszczonych jakiś czas temu na wolność przez prezydenta Rosji Władimira Putina zaatakował stado kóz w północno-wschodnich Chinach.

Zwierzę dokonało ataku w prowincji Heilongjiang na północnym-wschodzie Chin - podaje chińska agencja Xinhua. Tygrys zabił dwie kozy. Trzech wciąż nie udało się odnaleźć. Region, w którym zaatakował tygrys znajduje się blisko chińsko-rosyjskiej granicy.

Tygrys Ustin to jeden z trzech dzikich kotów wypuszczonych na wolność przez prezydenta Władimira Putina.

Japońskie media na początku października pisały o Kuzji - pierwszym z dzikich zwierzaków Władimira Putina, który przepłynął rzekę Amur i prawdopodobnie w poszukiwaniu pożywienia przedostał się do rezerwatu w prowincji Heilongjiang. Kilka tygodni później chińska telewizja pokazała drugiego z tygrysów - Ustina, który również przekroczył granicę rosyjsko-chińską.

Ustin to nie pierwszy z "tygrysów Putina", który zabijał inne zwierzęta po przekroczeniu granicy z Chinami. Kuzja w październiku zaatakował kurnik w północno-wschodnich Chinach. Wówczas mówiło się o tym, że zaniepokojeni o swoje zwierzaki farmerzy mogą chcieć zapolować na tygrysa.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA