fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bytom publikuje dane sprzedażowe

Odzieżowa spółka od listopada dołącza do grona firm, które publikują miesięczne wyniki sprzedażowe.
Bytom poinformował, że rozpocznie publikację miesięcznych informacji o przychodach ze sprzedaży oraz zrealizowanej marży brutto ze sprzedaży. To spora zmiana, bo od początku tego roku odzieżowa firma podawała tego typu dane jedynie na koniec poszczególnych kwartałów (parę dni po zakończeniu kwartału). W poprzednich latach Bytom nie dzielił się wynikami sprzedażowymi. .
Miesięczne raporty będą ukazywały się do 5 dnia roboczego następnego miesiąca. Pierwszy raport zawierający informacje o przychodach oraz marży brutto ze sprzedaży za październik 2014 zostanie opublikowany 7 listopada.
Analitycy DM BPS bardzo pozytywnie odnieśli się do tej decyzji. - Tym samym spółka dołącza do grupy podmiotów z sektora handlowego, które publikują dane w ujęciu miesięcznym, a ukłonem w stronę rynku będzie również publikacja comiesięcznej marży handlowej - zaznacza Marcin Stebakow, dyrektor działu analiz w DM BPS.
Obecnie miesięczne informacje o sprzedaży publikuje LPP (łącznie z marżą), Vistula, Redan, Solar, CCC, Gino Rossi, Wojas i Intersport. Kwartalne wyniki sprzedażowe ujawnia Monnari, a w zestawieniu kwartalnym komunikat o marże uzupełnia Gino Rossi.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA