fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Stadion Narodowy stawia na innowacje

Innowacyjne firmy już za kilka miesięcy zajmą ponad połowę powierzchni biurowej na Stadionie Narodowym.
Sieć akceleratorów Business Link podpisała umowę z spółką PL2012+, która zarządza Stadionem Narodowym, na wynajem powierzchni biurowych. Zgodnie z porozumieniem, nowa siedziba Business Link będzie miała ponad 5 tys. m2 czyli będzie zajmowała ponad połową całej powierzchni biurowej stołecznej świątyni sportu. - Stadion Narodowy to symbol nowoczesnej Polski. Polski, która się zmienia. Jednym z priorytetów w naszym działaniu jest innowacyjność. Dlatego teraz stawiamy na start-up'y. Wierzymy, że w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest Stadion Narodowy, pojawią się młodzi i ambitni biznesmeni, którzy wkrótce będą zmieniać Polskę i świat – mówi, cytowany w komunikacie, Tomasz Półgrabski, prezes PL.2012+.
Pod nowy adres przeprowadzą się m.in. innowacyjne firmy działające w dotychczasowej warszawskiej siedzibie Business Link w biurowcu Zebra Tower. Nowa lokalizacja będzie trzykrotnie większa niż dotychczasowa. Na Stadionie Narodowym działać będzie mogło nawet 200 firm. Do tego do dyspozycji będzie drugie tyle biurek coworkingowych (współdzielonych). Business Link szacuje, że miejsce do pracy znajdzie w ten sposób aż 850 startupowców. Będą mogli też korzystać z centrum konferencyjne Narodowego Centrum Sportu, które może pomieścić 2 tys. osób. - Bardzo się cieszymy, że najlepsze polskie start-up'y znajdą się w tym samym miejscu, co nasza kadra narodowa. Polscy przedsiębiorcy też mają wielkie ambicje, więc przeprowadzka na Stadion Narodowy to dla nich kolejny krok w stronę światowej czołówki - stwierdza Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej, który w imieniu Business Link podpisał umowę ze Stadionem Narodowym.
Początkujący biznesmeni muszą poczekać kilka miesięcy, aż będą mogli przenieść się na Pragę. W tym czasie trwała będzie adaptacja pomieszczeń i wyposażanie ich w niezbędną infrastrukturę teletechniczną i biurową. Selekcja firm chętnych do pracy na Stadionie Narodowym, jak twierdzą przedstawiciele Business Link, powinna ruszyć w marcu. Nowe biura zostaną oddane do użytku na przełomie maja i czerwca.
Business Link, który został głównym najemcą powierzchni biurowych na Stadionie Narodowym to sieć akceleratorów biznesu. Obecnie Business Link ma swoje oddziały w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Katowicach, Szczecinie i Lublinie. Do końca roku ruszy też filia w Łodzi.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA