fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Janusz Palikot komentuje odejście posłów z Twojego Ruchu

Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek
Nie ma żalu do tych, co odeszli. Życzę wszystkim, żeby znaleźli swoje miejsce na scenie politycznej - powiedział na antenie TVN24 Janusz Palikot odnosząc się do tego, że klub Twojego Ruchu opuściło 12 posłów.
Janusz Palikot, mówiąc w "Faktach po faktach" o swojej polityczniej przyszłości, powiedział, że nie ma już dla niego powrotu do PO, nie będzie też skamlał - jak zaznaczył - pod żadnym drzwiami, w tym szefa SLD Leszka Millera.
Lider Twojego Ruchu pytany o to, dlaczego kilkunastu posłów opuściło klub powiedział: - Wynika to z tego, że nie zgadzali się z formułą, którą proponowałem, czyli świeckie państwo - tak, walka z Kościołem - nie. Zapewnił jednocześnie, że partia się nie rozpada i przygotowuje do wyboru samorządowych.
Palikot pytany o przyszłość partii powiedział, że Twój Ruch potrzebuje nowego otwarcia i głębokiej restrukturyzacji. - Każdy kryzys niesie szansę przyszłego sukcesu - przekonywał.
W jego opinii, partia zyska na spójności w pomniejszonym klubie. - Trzeba dokonać resetu rzeczy, które były naszym obciążeniem - powiedział.
W piątek klub Twojego Ruchu opuściło 12 posłów. Jak stwierdzili, odeszli, bo są rozczarowani kierunkiem, w którym idzie TR. Czytaj więcej na ten temat
Teraz klub TR liczy 15 osób. Po wyborach parlamentarnych w 2011 r. ówczesny Ruch Palikota wprowadził do Sejmu 40 posłów.
Źródło: tvn24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA