fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Karetki dla Ukraińców

Mazowsze podarowało Ukraińcom dwie karetki, które trafią do Iwano-Frankowska.
- To nasza spłata długu. Kiedyś Polacy dostawali takie dary z zachodu – mówi  podczas uroczystego przekazania pojazdów Marcin Podgórski, zastępca dyrektora  ds. ratownictwa medycznego w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans", które przekazało używane pojazdy.
W Warszawie zostały one wycofane z użytku, ale są w pełni sprawne. Karetki trafią do Iwano-Frankowska. - Będą wykorzystywane w Centrum Medycyny Ratunkowej w Iwano-Frankowsku. Chcemy również, aby te pojazdy pełniły funkcję  transportu sanitarnego w obrębie całego kraju – mówi Włodimir Pochmurski, kierownik wojewódzkiego centrum medycyny ratunkowej i katastrof w Iwano- Frankowsku
Dziś zakończyło się także szkolenie jakie ukraińscy lekarze i felczerzy odbywali w Warszawie. Dotyczyło ono postępowania z pacjentami w różnych stanach zagrożenia życia. Zorganizowano je na mocy podpisanej z Ukraińcami umowy, która zapewnia naszym wschodnim sąsiadom kursy doszkalające.  Ich celem jest zapoznanie Ukraińców z wprowadzonymi rok temu przepisami wzorowanymi na unijnych standardach.
Włodimir Pochmurski - bardzo chwali polsko-ukraińską współpracę. Podkreśla, że jego podwładni są szkoleni według najwyższych unijnych i światowych standardów.
Z tych szkoleń  zadowolona jest też strona polska. - Jest to otwarcie na nowe standardy, w które nasi ukraińscy koledzy dopiero się wdrażają.  Chcemy poszerzyć wiedzę i umiejętności tych ludzi o najwyższe standardy postępowania w stanach nagłego zagrożenia  dodaje dyr. Podgórski.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA