fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Udane pierwsze półrocze Work Service

Bloomberg
Pierwsze półrocze b.r. grupa Work Service zakończyła z prawie dwukrotnym wzrostem zysku netto i przychodów w porównaniu z tym samym okresem 2013
Akcje Work Service drożały w piątek od rana, gdy spółka opublikowała raport okresowy za pierwsze półrocze 2014 r. - Było dla nas bardzo udane a historycznie drugie półrocze w naszej branży jest jeszcze lepsze. Wszystko więc wskazuje na to, że na koniec 2014 roku otrzemy się o dwa miliardy przychodów ze sprzedaży- twierdzi Tomasz Hanczarek, prezes grupy Work Service, która wczoraj opublikowała wyniki finansowe za pierwszą połowę tego roku. Zgodnie z oczekiwaniami rozbudzonymi już po pierwszym, bardzo dobrym dla grupy kwartale, cała połowa roku także przyniosła dynamiczny wzrost sprzedaży i zysków. Przychody grupy sięgnęły 735,9 mln zł, czyli były prawie o 80 proc. wyższe niż rok wcześniej, głównie dzięki skonsolidowaniu trzech przejętych pod koniec zeszłego roku spółek Antal International, Work Express oraz węgierskiej ProHuman. – To potwierdza wysoką skuteczność integracji nowych podmiotów w grupie- dodaje w komentarzu do wyników Tomasz Misiak, współzałożyciel i szef rady nadzorczej Work Service. (W wynikach I półrocza na razie nie widać efektów strategicznej inwestycji w Niemczech -kupna dwóch spółek z grupy Fiege, które będą konsolidowane od III kw. br.)
Jednak również tempo organicznego wzrostu przychodów było spore, bo sięgnęło 25,5 proc.
– Jeszcze szybciej rosła marża na naszych kontaktach i marża EBIT –zaznacza prezes Hanczarek. Zysk operacyjny w I półroczu zwiększył się do 32,4 mln zł, o prawie 84 proc. w porównaniu z tym samym okresem minionego roku. Rentowność sprzedaży wzrosła zaś do 11,4 proc. (z niespełna 11 proc. rok wcześniej).Według prezesa Work Service, to zarówno efekt sprzedaży bardziej zaawansowanych, a więc droższych usług , jak również efektów synergii między spółkami należącymi do grupy i działającymi w różnych segmentach rynku rynku HR. Work Service, który nadal ok. 60 proc. przychodów uzyskuje z usług pracy tymczasowej, korzysta też z bardzo dobrej koniunktury na tym rynku. Sprzyja jej m.in. rozwój produkcji, który jest największym odbiorcą pracowników tymczasowych, na których otwierają się też inne branże, w tym sektor finansów.
Prezes Hanczarek potwierdza, że wrocławska grupa, która w tym roku osiągnie pozycję lidera rynku usług HR w Europie Środkowo-Wschodniej, planuje kolejne akwizycje. – W najbliższym czasie powinniśmy rozpocząć i zakończyć negocjacje z naszym celem w Rumunii, gdzie na razie prowadzimy wstępne rozmowy – zapowiada. Akwizycje i wzrost skali biznesu zwiększają jednak potrzeby finansowe grupy, co przekłada się też na koszty finansowe. Ich wzrost w II kwartale, gdy spółka m.in. wyemitowała obligacje za 30 mln zł. i renegocjowała umowy kredytowe z bankami, obniżył nieco tempo wzrostu zysku netto w porównaniu z pierwszym kwartałem. Jednak i tak w całym I półroczu zysk netto Work Service był niemal dwukrotnie wyższy niż rok wcześniej- rosnąc do prawie 19,5 mln zł.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA