fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosjanie nie są zaniepokojeni izolacją kraju

AFP, Alexander Nemenov Alexander Nemenov
Prawie dwie trzecie Rosjan deklaruje, że nie niepokoi się ani zachodnimi sankcjami, ani międzynarodową izolacją ich państwa - wynika z sondażu Centrum Lewady
Badanie przeprowadzone między 22-25 sierpnia pokazuje, że wraz z biegiem czasu coraz mniej Rosjan uważa sankcje za poważny problem. Zaniepokojona izolacją Rosji jest jedynie 32 proc. mieszkańców tego kraju (6 pkt. proc. mniej niż miesiąc temu). Taki sam odsetek ludności martwi się samymi sankcjami.
Z wyników sondażu wynika również, że Rosjanie w ogromnej większości popierają embargo na zachodnią żywność, które rosyjskie władze wprowadziły w odwecie za sankcje. Decyzję tę uznało za słuszną aż 82 proc. badanych, a jedynie 13 było przeciwnego zdania.
Jednocześnie większość Rosjan zauważa efekty, jakie przyniosły rosyjskie kontrsankcje. 74 proc. respondentów przyznało, że zauważyło wzrost cen żywności, z czego 45 proc. wskazało, że dotyczy to produktów, które kupują codziennie. Co dziesiąty badany powiedział natomiast, że wzrost cen był tak duży, że zmusił go do rezygnacji z niektórych artykułów.
Mimo to, bez większych zmian pozostają natomiast nastroje rosyjskiej opinii publicznej. 64 proc. Rosjan jest zdania, że ich kraj zmierza we właściwym kierunku (wzrost o 9 pkt. proc. w stosunku do lipca). Wysokie pozostają także oceny rządów Władimira Putina. Działania rosyjskiego prezydenta popiera 84 proc. elektoratu.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA