fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Godson głosował za rządem Tuska. Teraz rezygnuje ze stanowiska w partii

John Godson
Fotorzepa, Kuba Kamiński kkam Kuba Kamiński Kuba Kamiński
Poseł Polski Razem ogłosił dziś, że nie będzie już dłużej pełnił funkcji wiceprezesa partii. Jego decyzja ma związek z wczorajszym głosowaniem ws. wotum zaufania dla premiera Donalda Tuska.
"W związku wczorajszym głosowaniem, uprzejmie informuję że rezygnuję z funkcji wiceprezesa partii PRJG. Dalej pozostaję członkiem partii" - napisał polityk na Twitterze.
Godson głosował wczoraj razem z koalicją rządzącą za udzieleniem wotum zaufania rządowi Donalda Tuska. Swoją decyzję tłumaczył ewangelią.
"Uważam, że to, co się stało, jakiego języka używali ministrowie Rządu jest naganne i wręcz karygodne. Ale uważam także, że Premier Donald Tusk, nie ważne, jakiego byśmy nie mieli zdania na jego temat, potrzebuje wsparcia i modlitwy właśnie teraz" - wyjaśniał w specjalnie wydanym oświadczeniu poseł Polski Razem.
"Obraz, który mi przychodzi do serca to obraz, kiedy przyprowadzono do Jezusa kobietę złapaną na cudzołóstwie, którą chciano ukamienować. Jezus zadał jej oskarżycielom pytanie "Kto z was jest bez grzechu, niech rzuci pierwszy kamień". Miałem dylemat jak postąpić wiedząc, że ta decyzja może wpłynąć na moją dalszą aktywność polityczną, w tym jej zakończenie. Ale zadając sobie pytanie, co zrobiłby Jezus – nie miałem już wątpliwości" - dodał.
Dołączenie Godsona w takim głosowaniu do koalicji rządzącej zaskoczyło zarówno polityków opozycji, jak i komentatorów. - W ogóle tego tłumaczenia nie rozumiem. Rozmawiałem wczoraj długo z Johnem przed głosowaniem. Zapoznałem się też z jego pisemnym uzasadnieniem jego decyzji, ale nadal ni w ząb tej decyzji nie rozumiem - przyznawał w TVN 24 Jarosław Gowin.
- Uważam, że to jest błędna decyzja – błędna i politycznie i moralnie, a tłumaczenie jest dla mnie niezrozumiałe. Mówię to z całym szacunkiem - oceniał.
- Mnie się wydaje, że w tym przypadku zarówno względy polityczne, jak i najważniejsze względy moralne powinny decydować o głosowaniu przeciw wotum zaufania - dodał Gowin.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA