fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Amerykanie w rosyjskich lekach

Iwona Trusewicz
Koncern Abbott uzgodnił warunki zakupu rosyjskiej firmy farmaceutycznej Vierofarm - jednej z największych w kraju. Cena może sięgnąć 0,5 mld dol.
Abbott podał w komunikacie, że kupuje holding Garden Hills, który ma ponad 80 proc. akcji Vierofarma. cena to 13,6-17 mld rubli (395-495 mln dol.). Ostateczna cena zależy od udziału Garden Hills w kapitale rosyjskiej firmy w momencie zamknięcia transakcji. Jeżeli Amerykanie przejmą 100 proc. akcji to cena sięgnie 17 mld rubli. Abbott zobowiązał się też do przejęcia zadłużenia rosyjskiej firmy w kwocie 4,7 mld rubli (136 mln dol.).
Transakcja zostanie zakończona w IV kw. i w przyszłym roku Abbott zwiększy sprzedaż o 150 mln dol. Zakup poszerza bowiem asortyment o leki kardiologiczne, gastryczne, ginekologiczne. Vierofarm kontroluje właściciel Moskiewskiego banku kredytowego Roman Awdiejew. Firma powstała w 1997 r i jest jedną z największym na rosyjskim rynku leków. Produkuje ponad 300 preparatów; ma 3 fabryki i od 2006 r jest notowany na giełdzie. Abbott istnieje od 1888 r a na rynku rosyjskim koncern jest obecny od 1978 r.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA