fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosyjska armia "gotowa do obrony ojczyzny"

Armia rosyjska jest przygotowana na dowolny rozwój sytuacji na Ukrainie lub w każdym miejscu na świecie - stwierdził minister obrony Siergiej Szojgu podczas posiedzenia Dumy. Odbywało się ono za zamkniętymi drzwiami.
- Padło pytanie, czy nasza armia jest gotowa do obrony ojczyzny w okolicznościach złożonej sytuacji międzynarodowej. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź: wszyscy gotowi, efektywność walki na wysokim poziomie - oświadczył Michaił Jemielianow, pierwszy zastępca parlamentarnej frakcji Sprawiedliwa Rosja.
Jemielianow powiedział, że podczas obrad poruszony został  problem części zamiennych do sprzętu wojskowego importowanych m.in. z Ukrainy.
- Spytałem, czy niedobory dostaw z Ukrainy wpłyną na nasze możliwości obronne. Otrzymałem zapewnienie od ministra obrony, że wszystkie importowane części mogą w każdej chwili zostać zastąpione rosyjskimi - oświadczył Jemielianow.
Kolejny parlamentarzysta, Wadim Sołowjow zauważył, że rozwój sytuacji na Ukrainie zmusił rosyjską armię do pozostawania w stanie gotowości. - Jesteśmy gotowi do wszelkich ruchów. Wszystko zależy od konkretnych sytuacji, a także od pozycji, jaką przyjmą nasi zachodni partnerzy. Wojsko jest gotowe do podjęcia "dowolnego zestawu działań" wyznaczonych przez rosyjski rząd i dowództwo armii - zapewnił Sołowjow.
Transport rosyjskich czołgów pod granicę z Ukrainą
Źródło: RIA NOVOSTI
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA