fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Nowoczesne gotowanie – jakie technologie pomagają nam w kuchni?

ROL
Nowoczesne technologie powoli dominują niemal każdy aspekt naszego życia. Nie inaczej ma się to w odniesieniu do pozornie prozaicznej czynności, jaką jest gotowanie, które współcześnie w dużym stopniu zmienia swoje oblicze.
Kuchenni pomocnicy
Na początek warto zwrócić uwagę na urządzenia i akcesoria, z których korzystamy, przygotowując potrawy. Niegdyś do naszej dyspozycji pozostawały jedynie garnki i patelnie, dziś nasz kuchenny arsenał jest znacznie bardziej imponujący. Zdobycze techniki mają za zadanie nie tylko ułatwić gotowanie, ale także pomóc w odkrywaniu nowych smaków czy pielęgnowaniu zasad zbilansowanej diety.
Innymi słowy, nasi technologiczni kuchenni pomocnicy sprawiają, że umiejętne gotowanie na parze, duszenie czy pieczenie nie musi być postrzegane jako kulinarne wyzwanie. Teraz wystarczy wybrać odpowiedni program i ustawić określone parametry. Swoistą metamorfozę przeszły również podstawowe akcesoria, czyli wspomniane już garnki i patelnie, dzięki którym możemy wydobyć głębię aromatu przyrządzanych potraw w zdrowy sposób.
 
Nie tylko w kuchni
Ale zdobycze nowoczesnych technologii mogą towarzyszyć nam nie tylko podczas gotowania w domu. Chociażby grillowanie, któremu wiosną i latem z godnym podziwu zapałem oddaje się tysiące Polaków, też już nie zawsze wygląda tak samo. Mimo że triumfy popularności w dalszym ciągu święcą grille węglowe, coraz większe zainteresowanie wzbudzają urządzenia elektryczne czy gazowe. Co prawda koszt poszczególnych modeli zdecydowanie przemawia za pozostaniem przy tradycyjnym rozwiązaniu, niemniej sam fakt pojawienia się w ofercie nowych wariantów pomaga wyciągnąć pewne wnioski.
 
Gotowanie przez klikanie
Jednak nowoczesne gotowanie ma jeszcze jedno imię, a mowa o zamawianiu jedzenia z dowozem do domu lub pracy, z czego tak chętnie korzystamy, kiedy współczesne tempo życia pozbawia nas sił na samodzielne przygotowanie obiadu czy kolacji. Zamawianie ulubionych potraw przez telefon jest oczywiście sposobem doskonale znanym i powszechnie stosowanym, ale już za pośrednictwem internetu czy przy pomocy aplikacji na smartfona – nieco mniej.
Taką możliwość daje nam między innymi serwis pyszne.pl, który, z myślą o jeszcze większym komforcie użytkowników, stworzył specjalną aplikację. Dzięki niej możemy szybko, wygodnie i, co wyjątkowo istotne, bezpiecznie zamówić jedzenie, bez potrzeby bezpośredniego kontaktowania się z restauracją.
Korzystając z aplikacji, możemy także poznać wiele nowych lokali specjalizujących się w daniach różnych kuchni świata, sprawdzić, jaką cieszą się opinią, a nawet otrzymać atrakcyjny rabat na określone pozycje z menu.
Z pełną odpowiedzialnością można pokusić się o stwierdzenie, że gotowanie diametralnie zmieniło swoje oblicze. Ale zamiast opierać się pokusie korzystania z nowoczesnych technologii, w znacznym stopniu usprawniających tę czynność, potraktujmy to jako szansę na nowe smakowe doznania.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA