fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Inwestycje deweloperskie na warszawskim Służewcu

Służewiec to rejon Mokotowa, który doceniają już nie tylko deweloperzy biurowi. Wyrastają tu kolejne nowe osiedla. Firmy kupują działki.
Ponad 340 mieszkań przy ul. Woronicza na warszawskim Służewcu Przemysłowym planuje wybudować grupa Okam Capital, która podpisała umowę kupna działki o powierzchni ponad 9,5 tys. mkw. Budowa dziewięciokondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej 18 tys. mkw. ma się rozpocząć na początku 2015 roku. Ta sama firma kupiła także 8 tys. mkw. gruntu przy ul. Konstruktorskiej 7, gdzie ma powstać osiedle z ok. 250 mieszkaniami. Na razie na działce stoją magazyny i obiekty przemysłowe.

Blisko do pracy

– Realizując projekty na Służewcu, odpowiadamy na potrzeby pracowników okolicznych biurowców. Interesują nas przede wszystkim ludzie młodzi, którym zależy na zamieszkaniu niedaleko miejsca pracy – mówi Michał Skwarek z Okam Capital. –  Dlatego też 81 proc. lokali w naszej mokotowskiej inwestycji przy ul. Woronicza to będą mieszkania poniżej 60 mkw.
W nowym budynku deweloper zaplanował także 385 miejsc parkingowych oraz lokale usługowe przeznaczone na sklepy czy restauracje.
– Służewiec Przemysłowy przestał już być postrzegany przez deweloperów jako typowe zagłębie biurowe. Magnesem przyciągającym inwestorów i potencjalnych nabywców jest infrastruktura dzielnicy, zarówno komunikacyjna, jak i handlowo-usługowa – komentuje Arie Koren, dyrektor generalny Okam Capital. – Tereny po służewieckich zakładach przemysłowych i magazynach ze względu na dużą powierzchnię oraz świetną lokalizację umożliwiają realizację wieloetapowych projektów mieszkaniowych o podwyższonym standardzie. Dodatkowym atutem dla deweloperów jest fakt, że szeroką grupę potencjalnych nabywców lokali w tym rejonie stanowią pracownicy pobliskich biurowców oraz inwestorzy, którzy liczą na łatwy wynajem mieszkań – dodaje. Ceny mieszkań w inwestycjach Okam na Służewcu będą się wahać od 7 tys. do 11 tys. zł za mkw.
Także Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development, zauważa, że Służewiec cieszy się dużą popularnością wśród klientów. – Świadczy o tym sprzedaż mieszkań na naszym osiedlu Sakura. Prawie wszystkie lokale z pierwszego i drugiego etapu sprzedały się jeszcze w czasie budowy – tłumaczy Andrzej Gutowski. – W rozpoczętym dwa miesiące temu czwartym etapie osiedla nabywców znalazło już ponad 10 procent oferowanych mieszkań.
Zdaniem Andrzeja Gutowskiego duża popularność inwestycji na Służewcu wynika po części z bliskiego położenia zagłębia biurowego, gdzie pracują tysiące osób. – Myślę, że klienci mają świadomość tego, że zakup mieszkania zlokalizowanego niedaleko licznych miejsc pracy, a jednocześnie wśród terenów zielonych, to dobra inwestycja na przyszłość – potwierdza dyrektor. Ronson na osiedlu Sakura przy Kłobuckiej zaplanował 488 mieszkań. W ofercie są lokale od 36 do 108 mkw. Ceny 1 mkw. mieszkań zaczynają się od 6,9 tys. zł za mkw. Dwa pierwsze etapy osiedla są już gotowe. Trzeci etap ma być oddany w I kwartale 2015 r., a czwarty – dwa kwartały później.
Na Służewcu, przy ul. Cybernetyki, powstaje z kolei Galeria Point. To kolejny etap osiedla realizowanego przez spółkę Galeria Park 2010. Średnia cena 1 mkw. mieszkań w tym projekcie to 8,5 tys. zł. Przy ul. Obrzeżnej są zaś do kupienia lokale w projekcie ConceptHouse Mokotów, firmowanym przez Atlas Estates. Ceny 1 mkw. mieszkań wahają się od 8,1 do 10,5 tys. zł.

Prestiżowy adres

– Deweloperzy już od dłuższego czasu inwestują w mieszkania na Służewcu. Ten rejon Warszawy był kiedyś postrzegany jako zagłębie biurowe stolicy, de facto największe w Europie – mówi Jarosław Jędrzyński, analityk portalu RynekPierwotny.com. – Od kilku lat ta lokalizacja ma status biurowo-mieszkalnej.
Zdaniem specjalisty ten rejon stolicy, obok poprzemysłowej Woli, jest uważany za najbardziej atrakcyjny dla nowych inwestycji deweloperskich. – W dodatku  dużo bardziej prestiżowy, bo mokotowski, a więc też sporo droższy. Średnia cena 1 mkw. mieszkań w tej lokalizacji to ok. 8,5 tys. zł – wylicza Jarosław Jędrzyński. Do sztandarowych inwestycji w tej części Warszawy analityk z RynkuPierwotnego.com zalicza inwestycję Galeria Park realizowaną w trzech etapach.
– Na Służewcu powstają głównie inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie, zbliżonym do apartamentowego. To typowa warszawska lokalizacja dla klasy średniej – zauważa Jarosław Jędrzyński.
Wysypu kolejnych inwestycji raczej jednak nie będzie. Problemem są grunty inwestycyjne. – Służewiec ma powierzchnię zbliżoną do średniej wielkości rodzimego gospodarstwa rolnego, a w  dodatku został już dość intensywnie zabudowany – tłumaczy Jarosław Jędrzyński.
I dodaje, że podstawowym atutem Służewca jest sąsiedztwo dzielnicy biurowej o tak gigantycznej skali. – Dzielnica biurowa Służewca Przemysłowego została jednak wadliwie zaprojektowana. Brakuje tam miejsc parkingowych. Dojazd do pracy oraz zaparkowanie samochodu w tym miejscu to prawdziwa gehenna dla tysięcy ludzi dojeżdżających codziennie samochodem – zauważa Jarosław Jędrzyński. – Przewiduje się, że za kilka–kilkanaście lat komunikacja samochodowa na Służewcu i w jego okolicach będzie czystą abstrakcją. Dlatego też atrakcyjność tamtejszych osiedli mieszkaniowych może rosnąć. Do pracy będzie można dojść pieszo w kilka–kilkanaście minut.
Analityk szacuje, że wśród pracujących w tym zagłębiu biurowym może co piąta osoba pochodzi z Warszawy. Reszta to przyjezdni, którzy najczęściej wynajmują mieszkania. – Można więc śmiało powiedzieć, że w Warszawie nie ma dziś lepszego wyboru dla mieszkaniowych zakupów inwestycyjnych niż projekty na Służewcu – ocenia Jarosław Jędrzyński.
masz pytanie, wyślij e-mail do autorki

Ile za mieszkanie na warszawskim służewcu

Do kupienia są nowe lokale: od kawalerek po mieszkania ?wielopokojowe, także z aneksami kuchennymi.
- Apartamenty przy Bokserskiej II, od 64 do 84 mkw., ?od 7,1 do 8 tys. zł za mkw., Salon Mieszkaniowy.pl
- Sakura, ul. Kłobucka, od 36 do 108 mkw., od 6,9 tys. zł za mkw.,
Ronson Development
- Galeria Point, ul. Cybernetyki, od 80 mkw., średnia cena:? 8,5 tys. zł za mkw., spółka Galeria Park 2010
- Wyścigowa 8, od    37,3 do 175,99 mkw., od 7,6 do 9,2 tys. zł ?za mkw., Przedsiębiorstwo TYNKBUD-1
- ConceptHouse Mokotów, ul. Obrzeżna, od 37,43 do 166,54 mkw., od 8,1 do 10,5 tys. zł za mkw., Atlas Estates
- Woronicza 33, Konstruktorska, inwestycje w przygotowaniu, ?od 7 do 11 tys. zł za mkw., OKAM Capital
źródło: deweloperzy, Tabelaofert.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA