fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Michael Winslow wystąpi w Warszawie

Michael Winslow
materiały prasowe
Michael Winslow, znany z roli policjanta naśladującego głosy i dźwięki w „Akademii Policyjnej”, pierwszy raz przyjedzie do Polski. 15 czerwca wystąpi w Sali Kongresowej w Warszawie.
Potrafi udawać odgłosy m.in. odrzutowca, krótkofalówki, harmonijki, ulicznej strzelaniny, dyskoteki, a nawet grającego na gitarze Jimmiego Hendrixa. Wymieniać można długo, ponieważ amerykański aktor Michael Winslow, używając jedynie swojego głosu, naśladuje ponad 10 000 dźwięków. Zobacz więcej zdjęć
Już w dzieciństwie, które młody Winslow spędził w Bazie Sił Powietrznych Fairchild, niedaleko Waszyngtonu, imitował dźwięki samolotów, silników odrzutowych - naśladował głosem wszystko, co hałasowało.
- Dorastanie w bazie Sił Powietrznych nie sprzyjało nawiązywaniu znajomości, dlatego zacząłem wymyślać sobie własnych przyjaciół, psy, koty, ciężarówki, słowem wszystko, co w danej chwili mogło zająć mój czas. Przebywanie w takim środowisku pomogło mi odkryć i wyćwiczyć zdolność naśladowania dźwięków – opowiada "Rz" Michael Winslow.
Decyzję o tym, że chce zostać komikiem podjął po występie przed koncertem włoskiej grupy jazz-rockowej o nazwie „Nova". Pocztą pantoflową aktor dowiedział się, że członkowie grupy byli fanami Jimiego Hendrixa, postanowił więc wcielić się w znanego muzyka na scenie. Miał mnóstwo rekwizytów, w tym perukę afro swojej matki.
- Denerwowałem się przed występem, ale pozbyłem się tremy, widząc reakcję publiczności, która była oszołomiona moją interpretacją „Purple Haze" Jimmiego Hendrixa. Słysząc owację widzów, uświadomiłem sobie swoje powołanie – wspomina Winslow.
Od tamtej pory naśladowanie grającego na gitarze Hendrixa jest jednym z ważniejszych elementów show komika. Publiczność na świecie zna Winslowa z roli Larvella Jonesa w serii filmów komediowych „Akademia policyjna". Aktor pojawił się we wszystkich siedmiu częściach. Do filmu trafił przypadkiem. W 1984 roku został zauważony przez reżysera Hugh Wilsona i producenta „Akademii policyjnej" Paula Manslanskiego w Long Beach Theater, gdzie otwierał występ Counta Basiego i jego orkiestry.  - Wydawane przez mnie dźwięki tak spodobały się Paulowi i Hughowi, że napisali dla mnie rolę w scenariuszach wszystkich części tego filmu – mówi Michael Winslow.
W tym roku Paul Maslansky i Jerry Weintraub, producenci kultowej serii, stworzą ósmą część „Akademii policyjnej", również z udziałem Michaela Winslowa. - Jestem ciekaw, jaką tym razem wymyślą historię – mówi aktor.
Data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że widzowie na ten odcinek przygód znanych policjantów czekali bardzo długo – poprzednia część „Akademia policyjna 7: Misja w Moskwie" trafiła do kin w 1994 roku.
Polacy będą mieli okazję zobaczyć stand-up amerykańskiego komika na żywo. W czerwcu Michael Winslow na trzy dni przyleci do Polski. 15 czerwca wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej. Będzie to pierwsza impreza z cyklu planowanych występów stand-up gwiazd światowego formatu w Polsce.
Michael Winslow zapowiada, że polska publiczność może się spodziewać mnóstwa zabawnych momentów podczas jego występu w Warszawie. - Przygotowałem bardzo interaktywny show, który na kilka godzin pozwoli zapomnieć o tym, że trzeba zapłacić czynsz – żartuje aktor.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA