fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Oddanie do ruchu odcinka S8 Syców - Walichnowy

GDDKiA
W sobotę pierwsze samochody pojechały nowym odcinkiem S8 między Sycowem, a Walichnowymi. Do ruchu udostępniono wybudowany 45-km odcinek trasy łączącej granicę państwa przez Wrocław z Warszawą.
Przewiduje się, że po oddaniu tego "kawałka" czas przejazdu między stolicą a Wrocławiem skróci się nawet o godzinę. Nowa droga omija trzy miasta (Syców, Kępno, Wieruszów) i kilkanaście wiosek Koszt zaprojektowania i wybudowania 45 km dwupasmowej drogi przekroczył 1, 274 mln zł. Unijne dofinansowanie to przeszło 1 mld zł. W wyniku tej inwestycji prócz osobnych jezdni w obu kierunkach powstały węzły drogowe, 2 miejsca obsługi podróżnych przepusty i przejścia dla zwierząt, urządzenia organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ekrany akustyczne i system podczyszczania wód opadowych.
Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (inwestor)informują, że całość prac zakończyła się w terminie, wykonawcy nie przekroczyli zaplanowanych kosztów i dopełniono już wszystkie wymagane formalności. Utrzymują też, że wśród głównych korzyści oddania tego odcinka do eksploatacji  są: zwiększenie przepustowości drogi, poprawa bezpieczeństwa ruchu, ograniczenie liczby wypadków oraz ofiar śmiertelnych, a także  wzrost atrakcyjności terenów inwestycyjnych, co przyczyni się do rozwoju regionu.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA