fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Nocna bójka na Pradze. Jedna osoba nie żyje

W tym bloku doszło do tragedii
rp.pl, Janina Blikowska blik Janina Blikowska
Jedna osoba nie żyje a trzy zostały ranne po bójce, do której doszło w nocy na Pradze Południe, przy ulicy Ostrobramskiej. Policja już wie, kim są sprawcy
Policja ustala okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych informacji przekazanych przez Komendę Stołeczną wynika, że w niedzielę wieczorem w jednym z mieszkań w wieżowcu przy ul. Ostrobramskiej 136 była impreza. Po jej skończeniu pięciu młodych mężczyzn w wieku 19-25 lat kontynuowało zabawę na klatce schodowej.
- W pewnym momencie podeszło do nich dwóch mężczyzn. Doszło do awantury, a potem bójki. W ruch poszły noże, które mieli napastnicy - opowiada jeden z policjantów.
Efekt bójki jest tragiczny. Nie żyje młody mężczyzna. Lekarze kilkadziesiąt minut walczyli o jego życie. Nie udało się. Mężczyzna zmarł. Miał co najmniej trzy rany zdane w klatkę piersiową.  Już zarządzono jego sekcję zwłok. Ma być przeprowadzona jutro.
Trzech jego znajomych jest rannych. Stan jednej z ofiar lekarze określają jako  bardzo poważny.
Policja czeka na możliwość przesłuchania wszystkich uczestników zdarzenia.Ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną awantury, a potem tragicznej bójki był hałas. - Napastnikom przeszkadzało, że młodzi mężczyźni zbyt głośno zachowują się na klatce - mówi jeden ze śledczych.
Po zdarzeniu sprawcy zbiegli. - Wiemy kim są. Ich zatrzymanie to tylko kwestia czasu - zapewnia policjant.Okazało się, ze sprawców nagrał m.in. monitoring w bloku oraz w pobliskim banku.
Śledczy zapowiadają, że sprawcy zostaną potraktowani z całą surowością prawa. - Nieprawdopodobne jest, by w XXI wieku, w stolicy europejskiego państwa dochodziło do rozliczeń jak w czasach II Rzeczpospolitej. To już nie te czasy - dodaje nasz rozmówca.
Na razie nie wiadomo, czy śledztwo w tej sprawie zostanie wszczęte z art148 kodeksu karnego czyli zabójstwa, czy też bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w wyniku której zginął człowiek. - Bardziej jednak skłaniamy się w kierunku zabójstwa - mówi śledczy.
Mieszkańcy wieżowca narzekają, że często w tej okolicy zbierają się młodzi ludzie, by zażywać narkotyki. Spotykają się tam też dilerzy. - Dlatego prosiliśmy o kamery na klatce - mówi nam jeden z mieszkańców. Na razie nie wiadomo, czy któryś z uczestników zajścia był pod wpływem narkotyków.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA