fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Przychody YouTube warte prawie 2 mld dol.

Bloomberg
Magdalena Lemańska
Już w tym roku największy porta wideo świata zgarnie z amerykańskiego rynku wideo jedna piątą wszystkich pieniędzy: 5,6 mld dol. brutto, co na czysto daje 1,9 mld dol.
Rok wcześniej reklamowe przychody YouTube zaledwie przekroczyły 1,18 mld dol. W tym roku odnotowały wzrost o 65,5 proc. – 1,96 mld dol. to 1,7 proc. wszystkich wydatków na cyfrowe reklamy na świecie. A to więcej niż wynoszą na tym samym rynku udziały Twittera, AOL, Amazona, Pandory, LinkedIn i innych dużych graczy – podaje autor badania, amerykański eMarketer.
Gros wpływów YouTube przynosi rynek amerykański, z którego w tym roku będzie pochodziło 1,08 mld dol. z puli przychodów wideo-giganta.
– Wpływy YouTube'a w USA z reklamy wideo będą w najbliższych  kilku latach szybko rosły –wskazują autorzy raportu. Głównie z powodu przyrostu liczby mobilnych widzów. eMarketer prognozuje, że same przychody YouTube'a z reklamowych formatów wideo (czyli z wyłączeniem innych form reklamy nakładanej na filmiki na YouTube – red.) sięgną w przyszłym roku 1,22 mld dol. i będą stanowiły 21,1 proc. wszystkich wydatków na tego rodzaju promocje w USA – podają analitycy firmy.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA