fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zalando szykuje się na giełdę?

Niemiecki detalista internetowy Zalando przekształci się w spółkę akcyjną. To przygotowania do wejścia na giełdę twierdzą niemieckie media.
W ciągu kilku lat Zalando stał się prawdziwym potentatem - zwłaszcza w Niemczech - na internetowym rynku handlu odzieżą i obuwiem. Teraz kierownictwo firmy podjęło decyzję o przekształcaniu jej ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną. Niemieckie media spekulują, iż jest to początek przygotowań do wejścia na giełdę.
Kierownictwo firmy nie komentuje tych spekulacji, ale podkreśla, iż przekształcenie firmy ma jej pomóc w dalszym "rozwoju i ekspansji". Zapewniają też, że planowane zmiany nie będą miały wpływu na bieżącą działalność firmy, ani na status prawny spółek zależnych.
Niedawno współwłaścicielem Zalando został najbogatszy człowiek w Danii - Anders Holch Povlsen, właściciel koncernu modowego Bestseller, który kupił 10 proc. udziałów w firmie. Już wtedy pojawiły się pierwsze informacje o wejściu Zalando na giełdę. Największym udziałowcem Zalando pozostaje wciąż szwedzki fundusz inwestycyjny Kinnevik (37 proc.). Założyciele i pomysłodawcy Zalando - bracia Samwer - Alexander, Marc, Oliver - mają wciąż 18 procent udziałów.
Zalando może pochwalić się ponad miliardem euro obrotów w 2012 roku. Jego wartość szacowana jest obecnie na około 3 mld euro.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA