fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Walka handlowa

Iwona Trusewicz
Kreml przygotowuje pozwy do Międzynarodowej Organizacji Handlu (WTO) przeciwko Unii. Chodzi o regulacje Trzeciego pakietu energetycznego oraz prawo antydumpingowe.
Przygotowywanie pozwów potwierdził dziś podczas spotkania a Bali, rosyjski minister gospodarki Aleksiej Ulukajew. Wyjaśnił, że Rosji nie zadowala korekta energetycznej składowej w cenie rosyjskich towarów, którą Komisja Europejska wykorzystuje do prowadzenia postępowań antydumpingowych.
Do tego Trzeci pakiet energetyczny wprowadza zakaz jednoczesnej działalności wydobywczej, transportowej i handlowej gazem. A to uderza w pozycję i interesy Gazpromu na unijnym rynku.
- Dlatego pracujemy nad przygotowaniem pozwów. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. jesteśmy gotowi do formalnej walki o nasze racje odnośnie Trzeciego pakietu i energokorekty - cytuje ministra agencja Prime.
Obecnie to Rosja jest pozwanym w WTO przez Komisję Europejską. Dotyczy to wprowadzonych opłat za utylizację samochodów. Komitet WTO w końcu listopada zdecydował o powołaniu arbitrów w tej sprawie.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA