fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za brak informacji o wysokości kosztów gospodarowania odpadami grozi kara do 2 mln złotych

Sprzedawca sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych musi poinformować jego nabywców o wysokości kosztów gospodarowania odpadami, jeśli uzyskał taką informację od producenta lub importera urządzeń.
- Prowadzę sklep internetowy, w którym sprzedawany jest sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych. Czy muszę na stronie internetowej informować nabywców o wysokości kosztów gospodarowania odpadami uwidaczniając je w cenie sprzedawanego sprzętu? – pyta czytelnik.Tak, sprzedawca detaliczny lub hurtowy sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych musi informować nabywców sprzętu o wysokości kosztów gospodarowania odpadami. Powinien wskazywać te koszty jako składnik ceny sprzedawanego sprzętu. Obowiązek ten dotyczy sprzedawców pod warunkiem, że taką informację uzyskali od wprowadzającego sprzęt. Tak wynika z art. 25 ust. 7 ustawy z 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Przy czym za wprowadzającego sprzęt w rozumieniu tej ustawy uznaje się przedsiębiorcę, który:- produkuje i wprowadza sprzęt do obrotu pod własnym oznaczeniem,- wprowadza sprzęt do obrotu pod własnym oznaczeniem wyprodukowany przez innego przedsiębiorcę,- impo...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA