fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Abp Hoser mianował nowego kanclerza

Abp Henryk Hoser
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Dotychczasowy notariusz kurii diecezji-warszawsko praskiej ks. Dariusz Szczepaniuk jest jej nowym kanclerzem.
Zgodnie z zapowiedziami arcybiskup Henryk Hoser odwołał ze stanowiska kanclerza kurii na Pradze księdza Wojciecha Lipkę. Zastąpił go dotychczasowy notariusz kurii ks. dr Dariusz Szczepaniuk.
Wczoraj w TVP Info arcybiskup Hoser mówił, że ksiądz Lipka swoimi wypowiedziami w sprawie pedofilii w Kościele sprawiał wrażenie, że ten problem jest bagatelizowany przez hierarchów. - Nie rozeznał sytuacji - stwierdził arcybiskup w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.
Tymczasem ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z portalem fronda.pl stwierdził, że ks. Lipko stał się kozłem ofiarnym całej sytuacji.  - W czasie konferencji prasowej rzeczywiście ksiądz kanclerz mówił rzeczy szokujące. Ponadto komunikat kurii warszawsko-praskiej jest bardzo niespójny. Za to wszystko odpowiada jednak ordynariusz, bo przecież to on, a nie kanclerz kurii, powołuje i odwołuje proboszczów - podkreśla duchowny.
Nowy kanclerz praskiej kurii ks. dr Dariusz Szczepanik jest specjalistą prawa kanonicznego i sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA