fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Zabójca z Piotrkowskiej poczytalny

Śledczy mają już opinię psychiatryczną 20-letniego Rafała N. podejrzanego zabójstwo rówieśnika. Wynika z niej, że sprawca w chwili mordu był poczytalny
Jak poinformował nas Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury śledztwo w sprawie zbrodni przy ul. Piotrkowskiej dobiega końca. – Dostaliśmy opinię sporządzoną po obserwacji sądowo - psychiatrycznej dotyczącą 20-latka. Wynika, z niej Rafał N. jest poczytalny i będzie mógł odpowiadać przed sądem za zabójstwo – mówi prok. Kopania.
Na najbliższe dni przewidziano zaznajomienie podejrzanych z materiałami postępowania, a potem akt oskarżenia w tej sprawie zostanie wysłany do sądu.
Do głośnego zabójstwa doszło w nocy z 15 na 16 lutego tego roku. 20-letni Mateusz wraz ze swoją dziewczyną bawili się w jednym z klubów. Po wyjściu z lokalu usiedli na murku i rozmawiali. W pobliżu przechodziło dwóch mężczyzn. Jeden z nich uderzył młodą kobietę otwartą dłonią w twarz i odszedł. Zareagował na to 20-latek, który pobiegł za napastnikiem. Wtedy ten wyjął nóż i ugodził nim kilkanaście razy z dużą siłą pokrzywdzonego. Podejrzanemu Rafałowi N. przedstawiono zarzuty zabójstwa oraz naruszenia nietykalności cielesnej towarzyszącej pokrzywdzonemu kobiety, jego kolega odpowie za pomocnictwo.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA