fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Dożywocie za zabójstwo na imieninach

Prokurator Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
rp.pl, Artur Kowalczyk a.k. Artur Kowalczyk
Prokuratura Rejonowa w Lubinie (Dolnośląskie) skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie brutalnego zabójstwa kobiety.
Sprawca zbrodni Dariusz K., który był konkubentem ofiary, zadał jej kilkanaście ciosów młotkiem w głowę oraz ośmiokrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową.
Tragedia rozegrała się w trakcie imieninowej zabawy na cześć kobiety.
- W czasie imprezy pomiędzy Dariuszem K., a jego partnerką wywiązała się kłótnia, w trakcie której mężczyzna młotkiem ślusarskim zadał pokrzywdzonej co najmniej kilkanaście uderzeń w okolice twarzy. Następnie nożem o długości ostrza 19,5 centymetra, z dużą siłą zadał kobiecie osiem pchnięć w klatkę piersiową. W wyniku krwotoku zewnętrznego i wewnętrznego kobieta zmarła – poinformowała prokurator Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Bezpośrednio po zbrodni  Dariusz K. zadzwonił do swojej siostry i powiedział jej o wszystkim. Ta przyjechała do mieszkania i kiedy zobaczyła ciało pokrzywdzonej na podłodze natychmiast powiadomiła policję.
Krótko potem mężczyznę zatrzymano na jednej z pobliskich ulic.
- Dariuszowi K. prokurator postawił zarzut dokonania zabójstwa w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia. Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zbrodni, ale twierdził, iż nie pamięta przebiegu samego zdarzenia, bo był pijany – poinformowała prokurator Łukasiewicz.
Za zbrodnię zabójstwa grozi mu kara dożywotniego więzienia.
Oskarżony jest tymczasowo aresztowany.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA