fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

M.I.A. zagra w Warszawie

M.I.A. w 2011 roku podczas festiwalu Open'er
Fotorzepa, BK Beata Kitowska
Pochodząca ze Sri Lanki brytyjska wokalistka Matangi "Maya" Arulpragasam wystąpi we wrześniu Warszawie podczas Burn Selector Festival
M.I.A. jest piosenkarką, raperką, producentką i właścicielką wytwórni płytowej.
38-letnia wokalistka napisała już nawet autobiografię.
Artystka otrzymała nominacje do Oscara, nagród Grammy Award, Brit i Mercury. W swojej muzyce łączy wpływy hip-hopu, soulu czy dancehallu.
M.I.A. znana jest także z solidarności z wykluczonymi i bojownikami o wolność (jej ojciec był członkiem tamilskiego ruchu niepodległościowego) i medialnych gestów, pokazujących tę solidarność. W 2009 roku odmówiła przyjęcia miejsca na liście stu najpiękniejszych osób magazynu "People", argumentując: "Nigdy nie było tam miejsca dla Matki Teresy".
Matangi patronuje także sztuce, więc nie tylko ze strony The Knife możemy spodziewać się spektakularnego, konceptualnego widowiska z rozbudowaną stroną wizualną. M.I.A. już zapowiada wykorzystanie na nadchodzącej trasie niezwykłej scenografii własnego projektu, inspirowanej właśnie kultem  bogini.
M.I.A będzie drugą, obok The Knife, headlinerką Burn Selector Festival 2013. Festiwal odbędzie się w dniach 6-7 września na warszawskim Służewcu. M.I.A. wystąpi w sobotę 7 września. Tym samym, występ na warszawskim festriwalu staje się jednym z dwóch ogłoszonych do tej pory tegorocznych koncertów artystki w Europie.
 
"Bad girls" M.I.A.
"Paper planes" M.I.A.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA