fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

eService zwiększa udziały w rynku kartowym

Monika Krześniak-Sajewicz
Do ponad 30 proc. wzrosły udziały spółki eService w rynku transakcji kartowych, zarówno pod względem wartości transakcji jak i ich liczby – podał PKO BP, który jest właścicielem spółki.
W lipcu br. udział eService w ogólnej wartości płatności kartowych dokonywanych w Polsce wyniósł ponad 30 proc., a liczba rozliczonych transakcji ponad 41 mln (ponad 31 proc. udział). eService zajmuje się obsługą i rozliczaniem transakcji płatniczych w punktach handlowo-usługowych.
– Pozycja lidera branży to efekt konsekwentnej realizacji strategii spółki i banku. Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, nowatorskie podejście do rozwoju produktów i najwyższa jakość obsługi zapewniły nam sukces na bardzo wymagającym rynku. Dysponujemy największą liczbą urządzeń akceptujących płatności zbliżeniowe, jak również płatności mobilne IKO. Współpracujemy z największymi detalistami na polskim rynku, a w planach mamy rozszerzenia naszej działalności na rynki zagraniczne – skomentował Marek Paradowski, prezes eService.
Spółka awansowała również z 37 miejsca w 2011 roku na 28 w aktualnym, europejskim rankingu największych agentów rozliczeniowych firmy Nielsen.
Miejsce to zagwarantowały między innymi największa na polskim rynku liczba urządzeń obsługujących transakcje zbliżeniowe – ponad 60 tysięcy – podano w komunikacie.
Obecnie sieć akceptacji eService tworzy ponad 80 tysięcy urządzeń pozwalających na dokonywanie transakcji kartowych, w tym niemal 60 tysięcy obsługuje Płatności Mobilne IKO - nowy produkt PKO BP pozwalający na płacenie za zakupione produkty i usługi przy użyciu telefonu komórkowego, bez konieczności posiadania karty płatniczej.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA