fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Ile za lokal użytkowy

W Krakowie i Poznaniu 1 mkw. powierzchni biurowej wynajmiemy za 20 zł miesięcznie. W stolicy – za 40.
Jako klienci szukamy powierzchni na prowadzenie biura, w którym chcemy świadczyć usługi doradcze. Najważniejsze są dla nas koszty i dobra lokalizacja.

Prawnicy i informatycy

W Krakowie upatrzyliśmy sobie 90-metrowy lokal przy ul. Kasprowicza na drugim, ostatnim, piętrze kamienicy. Zachęca nas czynsz – 1,7 tys. zł miesięcznie, czyli niecałe 20 zł za mkw. Atutem jest lokalizacja niedaleko centrum. – To osiedle Oficerskie. Są tu kancelarie prawne, biura. Rejon jest świetnie skomunikowany z resztą miasta – zachęca pośrednik, którego agencja oferuje lokal. – Wcześniej wynajmowały go firma informatyczna i kancelaria adwokacka. Właścicielka wyklucza uciążliwe dla sąsiadów branże. Kamienica ma być wyremontowana w przyszłym roku – dodaje. Lokal jest ogrzewany piecem gazowym. Trzeba go umeblować. Próbujemy obniżyć czynsz do 1,5 tys. zł. – To raczej niemożliwe. Już jest bardzo tanio w porównaniu ze stawkami na rynku – mówi pośrednik.
W Poznaniu znaleźliśmy 90-metrowy lokal przy ul. Dąbrowskiego, składający się z czterech pomieszczeń oraz części socjalnej. Wcześniej działało tam biuro rachunkowe. – Lokal mieści się w wolno stojącym budynku, obok domu rodzinnego. Do centrum można dojechać w 10 minut. To idealne miejsce na biuro, bo klienci nie będą mieć problemu z parkowaniem. Mamy duży plac – zachęca właścicielka nieruchomości. – Można tu też prowadzić działalność handlową i usługową. Wszystko jest przygotowane, lokal jest odnowiony, ocieplony, można zaczynać od zaraz. Czynsz: 1,7 tys. zł miesięcznie, nie licząc opłat za media. Proponujemy 1,5 tys. zł. – Nie jestem w stanie dać takiego rabatu. Poprzednia firma płaciła dużo więcej – mówi właścicielka lokalu.

Można negocjować

W Warszawie postawiliśmy na nowoczesne powierzchnie. W budynku mieszkalnym przy ul. Banderii znaleźliśmy 100-metrowy lokal z pięcioma pokojami. Stawka najmu: 4,5 tys. zł miesięcznie (45 zł za mkw.). Trzypokojowy o powierzchni 79 mkw. można wynająć za 3,2 tys. zł (40 zł za mkw.). – Lokale są wykończone w wysokim standardzie – mówi przedstawicielka firmy, która je wynajmuje. Zapewnia, że czynsz jest do negocjacji.
Dla porównania – stawka najmu za 100-metrowe mieszkanie na parterze przekształcone na lokal użytkowy położone przy stacji metra Politechnika to 8 tys. zł miesięcznie (80 zł za mkw.). Lokal jest wyremontowany. Są tu trzy pokoje i kuchnia. Wysokość pomieszczeń: 3,6 m.
– Mieszkanie idealne na prestiżowe biuro, kancelarię – zachwala właściciel.
masz pytanie, wyślij e-mail do autorki a.gawronska@rp.pl

Ile za wynajem lokalu usługowego

Czynsze są bardzo zróżnicowane
? Kraków, ul. Świętokrzyska, 47 mkw., 1,6 tys. zł miesięcznie (34 zł za mkw.), na parterze kamienicy.
? Kraków, ul. Kasprowicza, 90 mkw., 1,7 tys. zł miesięcznie (19 zł za mkw.), na drugim piętrze kamienicy.
? Kraków, Stare Miasto, 81 mkw., 2,4 tys. zł miesięcznie (30 zł za mkw.), na parterze budynku.
? Warszawa, ul. Belwederska, 68 mkw., 5,9 tys. zł miesięcznie (87 zł za mkw.), w luksusowym budynku.
? Warszawa, ul. Goszczyńskiego, 16 mkw., 1 tys. zł miesięcznie (62 zł za mkw.), w kameralnej willi.
? Łódź, ul. Maratońska, 360 mkw., 4,9 tys. zł miesięcznie (14 zł za mkw.), na pierwszym piętrze wolno stojącego budynku.
? Poznań, ul. Grunwaldzka, 200 mkw., 3 tys. zł miesięcznie (15 zł za mkw.), trzykondygnacyjny budynek.
—Źródło: Szybko.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA