fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rośnie przewaga PiS nad PO

Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w przyszłą niedzielę, wygrałoby je PiS z przewagą 8,2 punktu proc. nad PO – wynika z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej”. W porównaniu z poprzednim sondażem, przewaga PiS wzrosła.
Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 33,8 proc. ankietowanych, a na Platformę Obywatelską – 25,6 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD (14,1 proc.), PSL (6,2 proc.) i Ruch Palikota (6 proc.)
W porównaniu z poprzednim badaniem z 19 lipca poparcie dla PiS wzrosło o 3 punkty proc., a PO – o 1 punkt. O 1 punkt wzrosło też poparcie dla PSL i Ruchu Palikota, a odsetek wyborców SLD nie zmienił się.
Stosunkowo dobry wynik osiągnęła Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego. Chce na nią głosować 3 proc. ankietowanych. To najlepszy wynik spośród partii, które nie przekroczyłyby progu wyborczego. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro osiągnęła 2,2 proc., co oznacza spadek o 1 punkt proc. w porównaniu do wcześniejszego badania.
Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej" wynika, że wziąć udział w wyborach zamierza jedynie 45,7 proc. ankietowych. Aż 43,8 proc. twierdzi, że do wyborów nie pójdzie.
Ośrodek Homo Homini przeprowadził nadania 9 sierpnia na reprezentatywnej próbie 1,1 tys. mieszkańców Polski.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA