fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Fundusze Paulsona nad kreską

Bloomberg
Fundusze hedgingowe w lipcu średnio dały zarobić 0,6 proc. dzięki zwyżkom na giełdach akcji po tym jak Ben Bernanke, szef amerykańskiego banku centralnego, zapowiedział, że Fed przedwcześnie nie zakończy skupu obligacji z rynku.
Jednak fundusze makro i stosujące wiele strategii poniosły straty. Rosły natomiast fundusze akcji. Wśród zwycięzców znalazł się Paulson &Co. - Lipiec był burzliwy  i pełen wyzwań dla globalnych funduszy makro i  menedżerów CTA (podążanie za trendem w transakcjach na rynku surowców -red.)  - uważa Anthony Lawler, zarządzający portfelem  w firmie inwestycyjnej GAM.
Nad kreską w minionym miesiącu były wszystkie cztery fundusze Johna Paulsona realizujące główne strategie, zaś Recovery Fund odrobił straty poniesione w 2011 r. Ten fundusz inwestuje w firmy związane z rynkiem mieszkaniowym .
Generalnie jednak fundusze hedgingowe przyniosły gorsze wyniki niż akcje, które w skali globalnej podrożały o 4,7 proc. W maju i czerwcu fundusze hedginowe traciły, zaś od początku roku mają nad kreską 3,2 proc. Branżowy wskaźnik Bloomberg Hedge Funds Aggregate Index od szczytu w lipcu 2007 r. stracił 5,6 proc. Indeks ten jest ważony kapitalizacją rynkową i uwzględnia 2497 funduszy spośród których w lipcu dodatni wynik miało 1286. Począwszy od 2006 r. indeks funduszy hedgingowych był lepszy od wskaźnika akcji MSCI tylko dwukrotnie - w 2008 r. i 2011 r.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA