fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Mateusz Dróżdż pełnomocnikiem w transakcji dobrowolnego umorzenia udziałów

Mateusz Dróżdż
archiwum prywatne
26-letni prawnik, wykładowca Uczelni Łazarskiego Mateusz Dróżdż był pełnomocnikiem 25 wspólników w transakcji dobrowolnego umorzenia 49 procent udziałów w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ośrodek Medycyny Pracy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
W przedsiębiorstwie tym od 2009 r. trwał konflikt pomiędzy wspólnikami mniejszościowymi a pozostałą częścią właścicieli. Z tego też powodu, transakcję tę poprzedził proces mediacji, w wyniku, której wypracowano warunki umorzenia udziałów.
Firma, w której doszło do umorzenia działa w obszarze usług medycznych, a w 2010 r. została nawet nagrodzona, jako najprężniej rozwijająca się spółka medyczna na Dolnym Śląsku.
Transakcja była skomplikowana ze względu na wcześniejsze konflikty w spółce oraz dużą liczbę wspólników, a także posiadaną przez nich zróżnicowaną liczbę udziałów. - Niezmiernie się cieszę, że strony osiągnęły porozumienie, ponieważ wcześniejsze próby rozwiązania konfliktu, znajdowały swój finał zazwyczaj na sali sądowej – podkreśla Mateusz Dróżdż.
- Umarzając udziały został zakończony, trwający ponad 3 lata konflikt w spółce, ale także została przeprowadzona transakcja, którą należy zaliczyć do jednej z największych w tego typu działalności– dodaje prawnik.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA