fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Walka o moralność w teksańskim stylu

(fot. Edal Anton Lefterov)
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license
Konserwatywny amerykański pastor rozpoczął kontrowersyjną akcję piętnowania klientów seks-biznesu.
Pastor David Grisham z miasta Amarillo w Teksasie znany jest ze skrajnych, wojowniczych przekonań. W 2010 r. wywołał skandal zapowiadając akcję publicznego spalenia egzemplarza Koranu. Świętą księgę muzułmanów wyrwał mu w ostatniej chwili pewien młody człowiek, który jak później oświadczył „chciał zapobiec kolejnej wojnie religijnej".
Tym razem wielebny Grisham wziął na cel seks-shopy i bary ze striptizem w Teksasie. Jako, że nawoływanie do ich omijania nie przyniosło rezultatu, pastor wraz z grupą swoich zwolenników rozpoczął nowa akcję: tym razem fotografują tablice rejestracyjne samochodów parkujących przed „gniazdami rozpusty" i umieszczają je na stronie Facebooka założonej przez organizację „Repent Amarillo" (Skruszeni z Amarillo).
Swoją akcję wielebny Grisham nazwał „Projekt Listy do Efezjan 5.11", od biblijnego listu przypisywanego św. Pawłowi, w którym apostoł nawołuje do przeciwstawienia się „bezowocnym czynom ciemności" i wzywa do piętnowania nieprawości. Internetową galerię organizacja opatrzyła tekstem „jeśli chcesz sprawdzić, czy twój mąż albo kolega bywa w takich miejscach to obserwuj nas".
Nie wiadomo jak długo potrwa „umoralniająca akcja", bowiem jej uczestnicy w oczywisty sposób łamią prawo do prywatności i ochronę danych osobowych. Grisham już wielokrotnie wchodził w konflikt z organizacjami broniącymi swobód obywatelskich. Dzwonił np. do pracodawców osób zachowujących się „nieprzyzwoicie" (np. odwiedzających seks-bary) z żądaniem, by wyrzucono je z pracy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA