fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Król oddaje Polonię

Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Ireneusz Król, właściciel Polonii Warszawa, postanowił sprzedać klub za symboliczną złotówkę
Do takiej decyzji nakłonił go podobno profesor Stanisław Speczik, były prezes KGHM, działający w imieniu grupy osób, którzy zawiązali komitet, mający na celu ratowanie klubu.
Mediacje trwały kilka tygodni, Król podjął decyzję w poniedziałek.
- To bardzo dobra wiadomość - mówi „Rz" Grzegorz Popielarz, były prezes Polonii, obecnie szef wspomnianej grupy. - Do transakcji ma dojść jeszcze w tym tygodniu, wtedy podpiszemy też akt notarialny i zajmiemy się zawieraniem ugód z wierzycielami, zaczynając od piłkarzy i pracowników klubu. Wszyscy od wielu tygodni czekają na zaległe wypłaty. Do końca maja musimy też spełnić wszystkie formalności, niezbędne do uzyskania licencji na grę w ekstraklasie. To jest teraz największy problem, bo przejęcie klubu oznacza wyprowadzenie go na prostą a nie zrobimy tego bez sponsorów. Jak by nie było, jako nowi właściciele będziemy mogli zacząć normalnie działać. Polonia na pewno utrzyma się w ekstraklasie i nie wyobrażam sobie aby miała w niej nie grać dlatego, że choć pod względem sportowym do niej pasuje i na nią zasługuje, nie może w niej występować z przyczyn formalnych. Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy dopuścić do sytuacji, w której Polonia miałaby grać kilka klas niżej - powiedział Popielarz.
Na Konwiktorskiej czekają więc na oficjalne pismo Ireneusza Króla o sprzedaży i mają nadzieję, że nie jest to jego kolejna obietnica bez pokrycia.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA