Reklama
Rozwiń

Drugiej szansy nie będzie

Wyzwania, jakie stoją przed przemysłem motoryzacyjnym, są największe w jego historii.

Publikacja: 24.04.2019 11:00

Na naszych oczach zmienia się w tej branży niemal wszystko – od wkroczenia nowych technologii przez zmiany wymuszone kwestiami środowiskowymi i regulacyjnymi po rodzaj rewolucji dotyczącej kwestii samej sprzedaży pojazdu oraz sposobu korzystania z aut przez firmy i klientów indywidualnych.

To wszystko skazuje sektor na innowacyjność. Tutaj gra nie dotyczy wprowadzenia tej czy innej nowinki albo gadżetu, tutaj chodzi o przeżycie. Wygrają ten wyścig ci, którzy będą w stanie upowszechnić czyste technologie zarówno funkcjonowania, jak i produkcji pojazdów, czy ci, którzy – choć do tego droga okazuje się bardziej kręta, niż zakładano – będą w stanie skutecznie wdrożyć technologie dotyczące autonomicznych aut. W dodatku jeszcze trzeba przekonać klientów, zwłaszcza najmłodszego pokolenia, żeby z tych pojazdów korzystali, co wcale nie jest takie oczywiste. A kupowanie samochodu na własność staje się praktyką coraz rzadszą, trzeba więc ścigać się na oferty wynajmu, wypożyczenia czy jakiegokolwiek innego sposobu użyczenia aut.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Analizy Rzeczpospolitej
Budownictwu potrzeba prewencji
Analizy Rzeczpospolitej
Nowe technologie wspierają mury
Analizy Rzeczpospolitej
Weryfikacja kontrahenta, czyli ocena szans i zagrożeń w sektorze TSL
Analizy Rzeczpospolitej
Dla szybszego rozwoju trzeba inwestować w nowe technologie
Materiał Partnera
Cyfrowy napęd ludzkiej mocy