fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Posłowie poparli budżet NFZ na 2018 rok

Fotolia.com
78,6 mld zł wyniesie przyszłoroczny budżet Narodowego Funduszu Zdrowia. Sejmowa Komisja Zdrowia zaopiniowała go pozytywnie.

77,5 mld zł to środki na finansowanie świadczeń zdrowotnych. Projekt planu na 2018 r., który sejmowa komisja zaopiniowała wczoraj pozytywnie, przewiduje wzrost nakładów na szpitalnictwo, POZ, rehabilitację, opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień. Niepokój wywołał brak w planie budżetu finansowania szkolnych gabinetów, których powstanie zapowiedział minister zdrowia. P.o. prezesa NFZ Andrzej Jacyna zapewnił, że środki na szkolne gabinety się znajdą, jeśli zapadną decyzje w tej sprawie. Przyznał też, że jest szansa, by do końca roku uruchomić pilotaż tworzenia lokalnych centrów zdrowia psychicznego. Projekt budżetu muszą teraz zatwierdzić ministrowie: zdrowia i finansów.

Część organizacji pacjentów onkologicznych, które przed posiedzeniem komisji zwróciły się o jego odrzucenie, zamierza wystosować apel do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Ich zdaniem środki przeznaczone na onkologię są niewystarczające.

Podczas posiedzenia komisji omówiono też zmianę planu na 2017 r. związaną m.in. z wejściem w życie ustawy o sieci szpitali. ©?

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA