Reklama
Rozwiń

Koronawirus: rehabilitacja dla ozdrowieńców na koszt NFZ

Do sześciu tygodni potrwa finansowana przez NFZ rehabilitacja dla pacjentów po Covid-19. Uzyskają pomoc lekarza, pielęgniarki oraz psychologa.

Publikacja: 12.04.2021 18:43

Koronawirus: rehabilitacja dla ozdrowieńców na koszt NFZ

Foto: Adobe Stock

Rehabilitacja ma wspomóc sprawność oddechową ozdrowieńców. Jak zapewnia Fundusz, pozytywnie wpłynie też na ich kondycję psychiczną. Program, opisany w zarządzeniu prezesa NFZ nr 63/2021/DSOZ, gwarantuje od dwóch do sześciu tygodni kompleksowej rehabilitacji po chorobie Covid-19 osobom ze zmniejszoną wydolnością fizyczną i oddechową, które leczenie zakończyły nie później niż 12 miesięcy temu. Do programu skieruje lekarz na podstawie wyników: badania RTG klatki piersiowej z opisem i EKG wykonanych po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby, aktualnej morfologii, OB oraz CRP (białka ostrej fazy).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Spadki i darowizny
Jak długo można żądać zachowku? Prawo jasno wskazuje termin przedawnienia
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Prawo w Polsce
Ślub Kingi Dudy w Pałacu Prezydenckim. Watchdog pyta o koszty, ale studzi emocje
Prawo karne
Andrzej Duda zmienia zdanie w sprawie przepisów o mowie nienawiści
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono