fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Papryka konserwowa z alergenem, którego nie ma na etykiecie

GIS
Główny Inspektorat Sanitarny wystosował ostrzeżenie publiczne ws. wykrycia alergennu – dwutlenku siarki w produkcie pn. Papryka słodka konserwowa, którego etykieta nie zawiera informacji o obecności tej substancji.

W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość ogólnego dwutlenku siarki (E 220) na poziomie 16 ± 2 mg/kg. Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności składnika alergennego – dwutlenku siarki. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną.

Chodzi o partię nr 23.02.2020 produktu pn. "Papryka słodka konserwowa o smaku łagodnym", której producentem jest Z.P.H. Ptak Józef Ptak, Więcki, ul. Akacjowa 5, 42-110 Popów, a data minimalnej trwałości to: 23.02.2020.

GIS informuje, że prowadzone jest postępowanie wyjaśniające we współpracy z producentem w celu określenia źródła występowania dwutlenku siarki w produkcie, do którego zgodnie z deklaracją producenta związek ten (i jego pochodne) nie jest dodawany.

Inspektorat zaleca, by konsumenci z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie spożywały wskazanego w komunikacie produktu.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA