fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Lachlan Murdoch kupił najdroższy dom w Kalifornii. Prawdziwy pałac

materiały
Syn potentata prasowego Ruperta Murdocha - Lachlan kupił najdroższy dom w Kalifornii. To jedna z najbardziej okazałych posiadłości w Bel Air.

Lachlan Murdoch - najstarszy syn australijskiego miliardera - kupił posiadłość Chartwell za zawrotną sumę 150 mln dolarów - niemal 580 mln złotych. To najdroższy dom dostępny ostatnio na kalifornijskim rynku nieruchomości, a na dodatek znajduje się zaledwie około 6 km od kalifornijskiej siedziby Ruperta Murdocha.

Posiadłość została wystawiona na sprzedaż w 2017 r. za niebotyczną kwotę 350 mln dolarów i bardzo długo nie mogła znaleźć kupca, mimo, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Bel Air. W latach 1962-1971 kręcono tam popularny serial "The Beverly Hillbillies" o rodzinie ubogich drwali, którzy nagle stali się bogaci, kiedy na ich działce odkryto złoża ropy naftowej. Po tym wydarzeniu rodzina przenosi się do Beverly Hills w Kalifornii, do luksusowej posiadłości przypominającej pałac. "The Beverly Hillbillies" był jednym z najpopularniejszych seriali w historii amerykańskiej telewizji. Był siedmiokrotnie nagradzany nagrodą Emmy.

Posiadłość ostatnio należała do producenta filmowego Jerry'ego Perenchio, który zmarł w maju 2017 roku.

Posiadłość Chartwell to ogromny, dwupiętrowy dom zbudowany na wzór XVIII-wiecznych francuskich pałaców. Zaprojektował go w 1930 roku znany architekt Sumner Spaulding. Został wybudowany dla inżyniera Lynna Atkinsona, ale jego żona uznała dom za "pretensjonalny" i Atkinsonowie nigdy w nim nie zamieszkali.

Dom ma powierzchnię ponad 2300 metrów kwadratowych z 26 pomieszczeniami. Mieści m.in. ogromną salę balową, ogromną jadalnię, 18 sypialni, 24 łazienki, a także piwnicę win, która mieści 12 tys. butelek.

Pod domem są tunele łączące go z basenem i domem kąpielowym, a między wszystkimi poziomami domu kursuje winda.

W imponującym ogrodzie we francuskim stylu z imponującą fontanną są kort tenisowy, 23-metrowej długości basen, a także garaż na 40 samochodów oraz dom dla gości z pięcioma sypialniami. Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 4 hektarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA