fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Nowoczesny dom z najładniejszym widokiem w okolicy na sprzedaż

materiały prasowe
Supernowoczesny dom stojący na samym brzegu klifu trafił na sprzedaż. Jego cena poraża, podobnie jak wspaniały widok z okien i tarasu.

Dom, który w czasie II wojny światowej był wojskowym bunkrem, strzegącym brytyjskiego wybrzeża przed niemieckimi ubotami, znajduje się na szczycie kredowego klifu w hrabstwie Kent. Budynek, nazywany The Gunnery (Artyleria), znajduje się nieopodal słynnych białych klifów w Dover. Z tarasu widać nie tylko klify, ale także Kanał La Manche a przy dobrej pogodzie także francuskie wybrzeże i port w Calais.

Dom wystawiono na sprzedaż za 6 mln funtów, czyli niespełna 30 mln złotych.

Budynek, znajdujący się nieopodal miejscowości Kingsdown, został wybudowany w pośpiechu w 1940 roku, kiedy wycofywano w pospiechu z Dunkierki Brytyjski Korpus Ekspedycyjny. Bunkier miał stanowić pierwszą linie obrony brytyjskiego wybrzeża przed ewentualna niemiecką ofensywą.

Dom jest częściowo wbudowany w klif. Drzwi wejściowe to początek podziemnego tunelu, który prowadzi do części mieszkalnej. Przebudowa bunkra na dom mieszkalny rozpoczęła się w 2015 roku, a kończyły ostatecznie na początku tego roku. Obecni właściciele mieszkają w USA i dom traktują jako dom wakacyjny.

Największym pomieszczeniem domu jest ogromny salon, połączony z kuchnią i jadalnią, o długości ponad 15 metrów z przeszkloną ścianą szczytową z którego jest wyjście na taras. Cały budynek ma długość około 25 metrów. Z tarasu i salonu widać Kanał La Manche.

W domu są też dwie piwnice na wina, oddzielny pokój telewizyjny, oranżeria, garderoba oraz pracownia. Poza tym są cztery sypialnie, cztery łazienki i dodatkowa toaleta. Jedna z sypialni z łazienką oraz pokój telewizyjny znajdują się w części podpiwniczonej. Do dyspozycji mieszkańców jest też winda z garażu do części mieszkalnej. Na dachu domu znajduje się taras widokowy. Dom ma w sumie niemal 400 metrów kwadratowych powierzchni.

Do właścicieli domu należy też kawałek plaży u stóp klifu - pisze "The Telegraph". Cała działka, na której stoi dom ma powierzchnie ponad 6 tys. metrów kwadratowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA