fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Francuski pałac amerykańskiego bohatera na sprzedaż

materiały prasowe
Château des Valettes, należący do François Joseph Paul de Grasse, francuskiego markiza i amerykańskiego bohatera wojny o niepodległość został wystawiony na sprzedaż.

XVII-letni pałac, znajdujący się w departamencie Alpy Nadmorskie, został wystawiony na sprzedaż za 12,5 mln euro czyli ponad 57 mln złotych. Cała posiadłość ma niemal 5 hektarów powierzchni.

Admirał François-Joseph Paul, markiz de Grasse Tilly, hrabia de Grasse dowodził flotą francuską w zwycięskiej bitwie w Zatoce Chesapeake w 1781 r., która bezpośrednio doprowadziła do kapitulacji Brytyjczyków pod Yorktown a także zwycięstwa Amerykanów w wojnie o niepodległość.

Château des Valettes został gruntownie wyremontowany, co trwało sześć miesięcy. Dwupiętrowy pałac ma powierzchnię około 800 metrów kwadratowych w tym siedem sypialni, pięć łazienek oraz piwnicę z pomieszczeniem na wina oraz sala do bilardu, a także dwie sypialnie dla pracowników. W pałacu jest też biuro i biblioteka, duża kuchnia, jadalnia i kilka salonów. Dom otacza prywatny ogród w którym jest taras, staw z rybami, kort tenisowy oraz basen.

Na terenie posiadłości jest też oddzielny domek dla gości z czterema sypialniami i trzema łazienka oraz garaż na trzy samochody. Kolejny dom na terenie posiadłości jest przeznaczony dla dozorcy - ma salon, kuchnię, szatnię, cztery sypialnie i dwie łazienki.

Pałac des Valettes położony jest w przepięknym regionie w południowo-wschodniej Francji - w dolinie między dwoma miejscowościami Bar-Sur-Loup i Tourrettes-Sur-Loup. Do najbliższego lotniska w Nicei można dojechać samochodem w 40 minut. Według agencji nieruchomości zajmującej się jej sprzedażą, to jedna z najładniejszych posiadłości w tym regionie Francji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA