fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Luksusowy dom wyzyskiwacza i antysemity na aukcji

Platinum
Luksusowa posiadłość należąca do znanego magnata kolejowego Austina Corbina została sprzedana na specjalnej aukcji. Nie wiadomo kto ja kupił, ani za ile.

Luksusowa posiadłość Austina Corbina w Newport w stanie New Hampshire, została sprzedana na aukcji na początku września. Nie wiadomo kto ją kupił, ani nawet za ile. Według analityków posiadłość, wybudowana w latach 80. XIX wieku, jest warta niemal 4 mln dolarów - została wystawiona na sprzedaż w styczniu tego roku z ceną wywoławczą 3,75 mln dolarów (ok. 14,7 mln złotych). Miejscowa prasa twierdzi, że nabywcy to mieszkające w okolicy małżeństwo.

Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 40 hektarów. Jest na niej duży dom główny o powierzchni niemal 700 metrów kwadratowych, kilka budynków gospodarczych - w tym stodoła oraz biblioteka, warsztat a także czteropokojowy dom gościnny.

Corbin, określany był mianem "robber baron" czyli wyzyskiwacz i słynął z wyjątkowo złego traktowania swoich robotników. Był też twórcą linii kolejowej Long Island Rail Road oraz właścicielem kurortu Manhattan Beach na Brooklynie, gdzie zabronił wstępu żydom. A na swojej plantacji bawełny Sunnyside w stanie Arkansas za darmo zatrudniał więźniów z okolicznych zakładów karnych oraz włoskich imigrantów. Robotnicy byli "sprowadzani" do Arkansas z Włoch specjalnymi statkami, dzięki umowie z lokalnymi władzami. Okoliczni mieszkańcy nie chcieli dla pracować dla Austina Corbina.

Po śmierci Corbina posiadłość zmieniała kilka razy właścicieli. Ostatnim jej właścicielem był spadkobierca milionera Williama B. Rugera, który kupił ją w latach 80 zeszłego wieku i przebudował oraz gruntownie zmodernizował.

Ruger był współzałożycielem firmy Sturm, Ruger & Co. - producenta popularnych w USA rewolwerów oraz pistoletów, broni myśliwskiej oraz półautomatycznej. Firma Ruger to obecnie czwarty co do wielkości producent broni w USA oraz najbardziej znany obok S&W oraz Colta producentem rewolwerów na świecie.

Ruger zmarł w 2002 roku w wieku 86 lat. Posiadłość odziedziczył jego syn, który zmarł w 2018 roku, a jego spadkobiercy postanowili ostatecznie pozbyć się mega posiadłości. Na sprzedaż wystawili też inną posiadłość należącą do Rugera, która znajduje się w hrabstwie Maine.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA