fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zamek jak dla księżniczki z bajki na sprzedaż

Wikipedia/CC
Sauerburg, to średniowieczna, malownicza ruina w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Zbudowany na wysokiej skale zamek miał ochraniać okolicę przed tzw. Raubritterami czyli rycerzami rozbójnikami.

Przez stulecia świetnie spełniał swoją rolę. Wybudowany w latach 1355 -1361 zamek był sukcesywnie rozbudowywany przez kolejnych właścicieli, aż do 1689 roku, kiedy to w czasie 9-letniej wojny palatynackiej wojska króla Francji Ludwika XIV wysadziły w powietrze część murów i najwyższą wieżę. Dopiero na początku XX wieku ruina została częściowo odbudowana, a następnie przekształcona w niewielki hotel. Obecnie jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w okolicy do organizacji przyjęć i uroczystości rodzinnych.

Zamek Sauerburg wciąż jest w prywatnych rękach. Został wystawiony na sprzedaż za 2,9 mln euro czyli ponad 12 mln złotych.

Cała powierzchnia mieszkalna zamku, to około 740 metrów kwadratowych. cała działka, na której stoi zamek ma niespełna 10 tys. metrów kwadratowych.

W wyremontowanym i zmodernizowanym zamku są w sumie 23 sypialnie, 10 łazienek, trzy jadalnie, sala balowa, piwnice, pokoje konferencyjne, kaplica oraz dziedziniec na którym odbywają się imprezy i przyjęcia. W sypialniach są nie tylko kominki ale nowoczesne łącza internetowe oraz telewizja kablowa.

W zamku zachowano wiele oryginalnych drewnianych i kamiennych elementów wystroju, a także przepiękne oryginalne witrażowe okna przedstawiające herby poprzednich właścicieli zamku.

Zamek stoi w przepięknej przyrodniczo okolicy, z licznymi trasami to pieszych wycieczek, trasami rowerowymi. Do niezwykle malowniczej doliny Renu jest zaledwie 10 kilometrów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA