fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom, w którym Herman Melville pisał "Moby Dicka" na sprzedaż

materiały prasowe
Zabytkowy dom w miejscowości Nantucket to nie tylko rarytas dla łowców niezwykłych nieruchomości, ale także dla wielbicieli XIX-wiecznych powieści przygodowych.

W tym domu mieszkał pisarz Herman Melville w czasie, gdy pisał powieść "Moby Dick albo Wieloryb", uznawaną za jedno z arcydzieł literatury światowej i klasykę literatury amerykańskiej.

Zabytkowy dom można kupić za 2 mln 575 tys. dolarów, czyli około 10 mln złotych.

Dom wybudowano w 1694 roku dla lokalnego stolarza Richard Macy, który zbudował pierwsza stocznię i wiatrak na wyspie Nantucket u wybrzeża stanu Massachusetts. Wyspa ma ok. 140 km2 powierzchni, a jej najważniejszą miejscowością jest Nantucket. Dom stoi przy głównej ulicy - Main Street.

W dwupiętrowym domu, który ma niemal 400 metrów kwadratowych powierzchni, jest siedem sypialni, siedem łazienek, duża kuchnia, oddzielna jadalnia, salon z kominkiem. Część domu - z dwoma sypialniami - została oddzielona i stanowi oddzielne mieszkanie z kuchnią i salonem. Na poddaszu jest duża przestrzeń do adaptacji.

W domu udało się zachować wiele oryginalnych elementów jak belki stropowe, kominki, framugi okienne, mimo, że dom pierwotnie stał poza miastem, w osadzie Sherburne i dopiero w latach 40. XVIII wieku został przeniesiony w całości do Nantucket.

Ostatni raz dom był remontowany przez obecnych właścicieli w latach 90. zeszłego wieku. zaraz po tym jak go kupili.

W niewielkim ogrodzie za domem jest wiata na dwa samochody. Według agencji zajmującej się sprzedażą domu jest on jednym z najstarszych i najładniejszych w mieście, które jest popularnym letniskiem. Kiedyś wyspa była ważnym ośrodkiem wielorybniczym, zamieszkanym przede wszystkim przez kwakrów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA