fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Samowystarczalny dom na skalistej wyspie na sprzedaż

materiały
Nowoczesny, absolutnie samowystarczalny dom na skalistej, prywatnej wyspie u wybrzeży miasta New Rochelle w stanie Nowy Jork jest do kupienia od zaraz.

Dom i wyspa zostały wystawione na sprzedaż za 13 mln dolarów, czyli około 51,7 mln złotych. Właściwie do kupienia są dwie wyspy. Jedna z domem, a druga niezabudowana. Obie mają łączną powierzchnię nieco ponad 20 tys. metrów kwadratowych.

Wyspy Columbia i Pea znajdują się na zatoce Long Island Sound, niedaleko Nowego Jorku. Na wyspy można dostać się tylko łodzią.

Dom stojący na większej wyspie ma powierzchnię około 520 metrów kwadratowych i przypomina wyglądem futurystyczny bunkier.

Obecnie właścicielem wysp jest znany były lekarz patolog, deweloper, działacz praw człowieka i producent teatralno-filmowy oraz aktor Al Sutton, który kupił wyspy w 2007 roku i zbudował na większej "zielony dom", całkowicie niezależny energetycznie z panelami na dachu i własnym systemem uzdatniania wody. Sutton wydał na budowę 8 mln dolarów i według gazety "The New York Times" posiadłość nazywa "skarbonką".

Dom jest supernowoczesny z profesjonalna kuchnią, jadalnia, ogromnym salonem, pokojem bilardowy, czterema sypialniami i dwoma łazienkami.

Energie elektryczna czerpie z paneli solarnych umieszczonych na dachu, ma tez własny generator prądu, filtr do wody działający na zasadzie odwróconej osmozy, a także system filtracji i odsalania wody. Dom przed sztormami chroni specjalny system wałów ochronnych wybudowany wokół domu. Według konstruktorów jest on skuteczniejszy niż system wałów chroniących Dolny Manhattan.

Dom ma też nowoczesny system ogrzewania zamontowany w podłogach oraz bojlery na ciepłą wodę. Ma też własny, automatyczny system przeciwpożarowy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA