fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Jedyna taka forteca na sprzedaż. Taniej niż apartament w Warszawie

materiały
U wybrzeży walijskiego miasta Milford Haven znajduje się XIX wieczna forteca.Zbudowano ją na skalistej wyspie i od lat jest niezamieszkała. Teraz ty możesz zostać jej właścicielem.

Stack Rock Fort zbudowano w latach 1850-1852 do obrony angielskiego wybrzeża oraz Królewskiej Stoczni Marynarki Wojennej przed francuską inwazją za czasów cesarza Napoleona III.

Forteca została wystawiona na sprzedaż za 400 tys. funtów czyli około 2 mln złotych.

Forteca jest owalnego kształtu i kiedy wciąż jeszcze broniła walijskiego wybrzeża stacjonowało na niej do 150 żołnierzy. Były też magazyny broni i amunicji, zamknięte w solidnych, grubych murach. W 1929 roku forteca została rozbrojona i po raz pierwszy trafiła na rynek nieruchomości w 1932 roku za 160 funtów.

Ze stałego lądu można się na nią dostać tylko łodzią, ale agencja nieruchomości pośrednicząca w jej sprzedaży zapewnia, że wyspa i zabudowania dają ogromne możliwości komercyjne. Może na niej powstać na przykład hotel butikowy. Budynek składa się z pięciu pieter połączonych spranymi schodami. Jest podzielony na pokoje oraz sypialnie.

Teraz obiekt jest w dość opłakanym stanie, bez okien i instalacji za to porośnięty dziką roślinnością. Kilka lat temu lokalne władze zaniepokoiły się, że forteca jest wykorzystywana przez przestępców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA