fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

USA: "antyczna" posiadłość w stanie New York na sprzedaż

materiały
- To jeden z najbardziej niezwykłych, antycznych domów jakie widziałem w mojej 20-letniej karierze - powiedział magazynowi "Mansion Global" Andrew Gates, agent nieruchomości sprzedający piękną posiadłość w stanie Nowy Jork

Posiadłość znajduje się koło miejscowości New Paltz w stanie Nowy Jork - 130 km na północ od miasta Nowy Jork. Miasteczko założyli francuscy Hugenoci w 1678 r.

Dom dla bardzo bogatych i nowoczesnych Teletubisiów

Posiadłość została wystawiona na sprzedaż za  2,95 mln dolarów czyli ponad 11 mln złotych.

Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 97 hektarów, które głównie stanowią łąki i lasy, ale są też dwa spore stawy, duża stodoła wykorzystywana jako miejsce przyjęć i imprez rodzinnych, a za nią duży basen. Poza tym jest oryginalna XIX-wieczna wędzarnia i sad z jabłoniami oraz dodatkowy dom z trzema sypialniami dla pracowników.

Dom mieszkalny powstał w latach 20. XIX wieku i ma powierzchnię około 260 metrów kwadratowych - w tym trzy sypialnie, dwie łazienki, toaletę, dużą kuchnię, w której jest zarówno tradycyjne palenisko, jak i nowoczesny sprzęt do gotowania, a także jadalnię i salon z oryginalnym, wciąż funkcjonującym kominkiem. Kominek jest też w głównej sypialni, która ma też własną łazienkę.

Przed domem jest ogród, kamienny taras z przepięknym widokiem na okoliczne łąki i lasy, a także na Catskill Mountains.

Obecni właściciele kupili posiadłość w 1996 roku i przeprowadzili kompleksowy remont, dobudowując nawet piwnicę pod domem i instalując w nim klimatyzację.

Zachowano jednak oryginalny kształt i wygląd domu, w tym także wiele oryginalnych elementów, jak drewniane "holenderskie" drzwi w kuchni, podłogi z bielonych desek, kolorowe, przeszklone okna i ogromny kominek-palenisko w kuchni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA