fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Airbnb: Rezerwacje w Pekinie zawieszone do końca lutego

AFP
Platforma wynajmu krótkoterminowego mieszkań Airbnb poinformowała, że zawiesza możliwość rezerwacji obiektów w Pekinie w związku z epidemia koronawirusa.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa 2019-nCoV w Chinach przekroczyła 900 osób.

Platforma zablokowała możliwość rezerwacji mieszkań w Pekinie od 7 lutego do 29 lutego 2020 roku - informuje Reuters.

Czytaj także: Koronawirus nakręcił boom na e-zakupy. Bez kontaktu z klientem

Decyzja dotyczy wyłącznie Pekinu - informowała w specjalnym oświadczeniu rzecznika Airbnb China, dodając, że firma ocenia sytuację na bieżąco i działa zgodnie z wytycznymi władz lokalnych.

W Pekinie potwierdzono 337 przypadki zarażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły.

Airbnb nie zawiesiło rezerwacji w Wuhan, gdzie doszło do wybuchu epidemii. Wciąż można tam za pomocą platformy wynajmować mieszkania. Jednak dla tych, którzy już zarezerwowali lokale w mieście i w obawie przed wirusem odwołali wyjazd do chin, platforma oferuje bezpłatna możliwość rezygnacji - informuje South China Morning Post.

Według agencji Bloomberg w Airbnb dostępnych jest "kilkaset" obiektów w Wuhan, większość po okazyjnych cenach. Przedstawiciele platformy poinformowali media w oświadczeniu, że nie zablokowały i nie zablokują ofert z Wuhan, ponieważ w mieście jest wiele osób przyjezdnych, które z powodu blokady nie mogą wrócić do swoich miast i regonów. Część z nich korzysta z wynajmu krótkoterminowego, czekając na zniesienie blokady i kwarantanny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA