fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Idealny dom w samym centrum Londynu. Tylko cena poraża

Fotorzepa/Urszula
To naprawdę idealne miejsce do mieszkania w Londynie. Samo centrum. Naprawdę samo centrum, ponieważ dom znajduje się na Tamizie. Jest przycumowany do nabrzeża niedaleko Tower.

Ten dom to luksusowa barka mieszkalna o nazwie Matrix Island. Została wystawiona na sprzedaż za 3,5 mln funtów, czyli około 17,4 mln złotych.

Ma powierzchnię około 460 metrów kwadratowych, trzy sypialnie, trzy łazienki, duża garderobę, ogromną przestrzeń dzienną z salonem, kuchnią i jadalnią oraz zewnętrznym tarasem o powierzchni około 15 metrów kwadratowych. Na barce jest nawet kominek opalany drewnem oraz sauna.

Powstała w latach 30. zeszłego wieku w renomowanej Chelsea Yacht and Boat Company i przez dziesięciolecia służyła jako barka transportująca węgiel po Sekwanie w Paryżu.

Obecnie jest zacumowana w St. Katharine Docks (Doki Św. Katarzyny) w londyńskiej gminie Tower Hamlets, leżący po północnej stronie Tamizy, na wschód od Tower of London i Tower Bridge. Do 1968 roku były jednymi z doków handlowych obsługujących Londyn. Cumowanie w tym miejscu kosztuje 32 tys., funtów rocznie.

St. Katharine Docks to popularne miejsce wypoczynku oraz atrakcja turystyczna. Na ich terenie znajdują się głównie biura, mieszkania prywatne, hotel, sklepy, restauracje, pub oraz przystań dla jachtów.

Obecni właściciele usiłują sprzedać luksusową barkę od kilku lat. W 2017 roku trafiła na sprzedaż z ceną 3,7 mln funtów. Najdroższa łódź mieszkalna w Londynie została sprzedana w 2016 roku za 2,25 mln funtów, czyli za około 11,2 mln złotych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA