fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom z najładniejszym widokiem w Anglii na sprzedaż. Cena robi wrażenie

materiały
Jeden z najpiękniej położonych domów w Anglii szuka nowego właściciela. Dom - Bar Lodge, znajdujący się u ujścia kilku strumieni do morza w hrabstwie Devon, został wystawiony na sprzedaż za 2 mln funtów czyli niemal 10 mln złotych.

Ten niewielki dom został zbudowany na skale wznoszącej się nad Salcombe Estuary niedaleko miejscowości Kingsbridge.

Bar Lodge został wybudowany na początku XX wieku i jest uznawany za jeden z najbardziej odosobnionych domów w Wielkiej Brytanii. Obecni właściciele mieszkają w Bar Lodge od 20 lat i zdecydowali się przenieść w bardziej "cywilizowane" miejsce.

Do posiadłości należy własny, niewielki kawałek prywatnej plaży, na która można się dostać po stopniach wykutych w skale klifu.

Cały dom ma powierzchnię około 190 metrów kwadratowych - w tym dwie kuchnie, jadalnie, salon, cztery sypialnie i trzy łazienki oraz kilka tarasów widokowych z których widać całe Salcombe Estuary.

Dom otacza zadbany ogród w którym są tez miejsca parkingowe na trzy samochody.

Wraz z posiadłością nowy nabywca nabędzie także pozwolenie na budowę dodatkowego budynku mieszkalnego na terenie działki.

Devon słynie z niezwykłego mikroklimatu. Jest tam stosunkowo ciepło i słonecznie. W całej Kornwalii przeważają łagodne zimy, a mróz i śnieg są zjawiskiem bardzo rzadkim, z wyjątkiem wyżyny w środku Półwyspu Kornwalijskiego. Dzięki temu rosną tam nawet palmy.

Na terenie hrabstwa znajdują się dwa parki narodowe – Dartmoor oraz Exmoor, a także wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO fragment wybrzeża zwany Jurassic Coast.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA