fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Legendarny budynek na Manhattanie wystawiony na sprzedaż

Bloomberg
Właściciele słynnego nowojorskiego Budynku Chryslera postanowił wystawić go na sprzedaż - informuje "New York Times".

Chrysler Building ma 319 metrów wysokości i 77 pięter. Jego budowa rozpoczęła się w 1928, a ukończona została w 1930 roku. Wieżowiec w stylu art déco został zaprojektowany przez William van Alen, Reinhard, Hofmeister & Walquist. Przez rok był najwyższym budynkiem na świecie. W 1931 rok wyprzedził go Empire State Building. Obecnie jest piątym najwyższym budynkiem w Nowym Jorku. Jednak wciąż jest jednym z symboli tego miasta.

Budynek Chryslera znajduje się przy skrzyżowaniu 42. ulicy i Lexington Avenue. Zbudowano go dla korporacji Chryslera, na zlecenie Waltera Chryslera. Do 1953 roku był głowną siedziba firmy motoryzacyjnej. Obecnie jego współwłaścicielami są Abu Dhabi Investment Council i Tishman Speyer Properties.

Fundusz z Abu Dhabi kupił większościowy pakiet udziałów w budynku w 2007 roku za 800 mln dolarów.

Nie wiadomo za ile budynek został wystawiony na sprzedaż, ale "Wall Street Journal pisze, że odkąd w 2017 roku na amerykański rynek nieruchomości wrócili inwestorzy z Chin ceny nieruchomości rosną. Gazeta przypomina, że w 2015 roku chiński konglomerat ubezpieczeniowy Anbang Insurance kupił legendarny hotel Waldorf Astoria za niemal 2 mld dolarów. Sama działka na której stoi Budynek Chryslera została w 2017 roku wyceniona na 679 mln dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA