fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Wrocław: Koalicja Obywatelska już się rozpada

Nowoczesna Katarzyny Lubnauer i PO Grzegorza Schetyny wspólnie poparli we Wrocławiu Jacka Sutryka
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Wybrani z listy Koalicji Obywatelskiej nowi radni Nowoczesnej zamierzają powołać w radzie własny, osobny klub. Będzie w nim 5 osób. Platforma Obywatelska będzie miała 12 radnych.

- Uważam, że Nowoczesna powinna mieć swój klub w radzie i do tego będę dążył - zapowiedział w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl Tadeusz Grabarek, nowy radny oraz przewodniczący Nowoczesnej na Dolnym Śląsku. Oprócz niego w klubie Nowoczesnej mają się znaleźć radni Magdalena Razik-Trziszka, Piotr Uhle, Dorota Galant i Jolanta Niezgodzka - wszyscy z Nowoczesnej.

W klubie Platformy Obywatelskiej pozostałoby 12 radnych z 17, wybranych z list Koalicji Obywatelskiej. Poza tym w Radzie Miasta Wrocławia jest 13 przedstawicieli PiS oraz siedmiu radnych z listy KWW Rafała Dutkiewicza "Sojusz dla Wrocławia". Do rządzenia miastem potrzebna jest większość 19 mandatów.

- Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Każdy startując z listy Koalicji Obywatelskiej dobrowolnie podpisywał zobowiązanie, że będzie należał do jednego klubu, klubu Koalicji Obywatelskiej. Uważam, że te zobowiązanie jest aktualne - w rozmowie z GazetaWroclawska.pl dziwił się senator Jarosław Duda z PO. - To prawda podpisywaliśmy zobowiązanie, ale to było w innej czasoprzestrzeni - ripostował Tadeusz Grabarek z Nowoczesnej.

Decyzja radnych Nowoczesnej nie oznacza, że zamierzają tworzyć opozycję do nowego prezydenta Jacka Sutryka - zaznacza portal. Chcą go wspierać oraz współpracować z PO, ale jako osobny klub.

Źródło: rp.pl/ Gazeta Wrocławska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA