fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Olsztyn: Grzymowicz i Małkowski w drugiej turze trzeci raz z rzędu. Do rady miasta ich listy przegrały

Piotr Grzymowicz już trzecie wybory z rzędu będzie walczył w drugiej turze z Czesławem Małkowskim
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Dwaj prezydenci Olsztyna: obecny - Piotr Grzymowicz i były - Czesław Małkowski - powalczą w drugiej turze wyborów na włodarza tego miasta. Porażką zakończył się start w wyborach do rady miasta ich autorskich komitetów.

Pierwszą turę wyborów na prezydenta wygrał Grzymowicz - głosowało na niego 33,78 procent wyborców, ale Małkowski ma do niego tylko nieznaczną stratę. Prezydent Olsztyna z lat 2001-2008 uzyskał poparcie 30,66. Obaj zdystansowali resztę stawki, w której wynikiem wyróżniał się jeszcze Michał Wypij z PiS, na którego głos oddało równo 19 procent wyborców.

W drugiej turze spotkają się już trzeci raz z rzędu. Zarówno pojedynek w 2010 roku jak i cztery lata później wygrał Grzymowicz.

Obaj kandydaci uzyskali też... mandat do rady miasta. Tu lepszy był Małkowski, na którego zagłosowało 2906 wyborców, a na Grzymowicza 1476. Jeden z nich po wyborze na prezydenta będzie musiał z mandatu rajcy zrezygnować.

I Małkowski, i Grzymowicz, do wyborów do rady miasta wystawili własne listy. I obie uzyskały po 4 mandaty, ale daleko im do rządzenia. Najwięcej radnych będzie bowiem miała Koalicja Obywatelska - dziewięciu. Siedem mandatów uzyskał z kolei PiS, a dodatkowo jednego radnego wprowadził KWW "Wspólny Olsztyn".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA