fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Tomczyk: Czy Jaki uważa, że Ziemia jest płaska?

tv.rp.pl
- Patryk Jaki często mija się z prawdą - mówił w #RZECZoPOLITYCE poseł PO Cezary Tomczyk komentując najnowszy spot wyborczy Rafała Trzaskowskiego.

- Prawda jest taka że pan Patryk Jaki był zaangażowany w działanie środowisk antyszczepionkowych - podkreślił Tomczyk. 

W najnowszym spocie przypomniano wypowiedzi Patryka Jakiego dotyczące szczepień z konferencji prasowej w Sejmie sprzed laty. "Nie wolno zmuszać rodziców do szczepień strasząc epidemiami" - to jeden z cytatów z obecnego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

 

W klipie wypowiada się też sam Rafał Trzaskowski. "W Warszawie jest kilkaset tysięcy dzieci. Nie ma zgody na igranie z ich bezpieczeństwem" - mówi na koniec kandydat Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

Na pytanie jaki związek mają poglądy Patryka Jakiego ws. szczepionek z wyborami samorządowymi w Warszawie, Tomczyk odparł, że w Warszawie mieszka ok. 400 tys. dzieci.

- Dzisiaj jeśli mówimy o obowiązku szczepień to mówimy o zdrowiu i bezpieczeństwie 400 tys. osób - dodał.

Tomczyk wypomniał też Jakiemu, że ten zmieniał już zdanie ws. in vitro i osób o innej orientacji seksualnej. - Pytam Jakiego: czy też jest wśród ludzi którzy uważają, że Ziemia jest płaska? - dodał wskazując, że takie pytanie jest zasadne wobec kogoś kto okazywał brak zaufania do ludzi nauki ws. szczepionek. 

- W USA jest grupa ludzi, którzy uważają, że wszyscy amerykańskie prezydenci to jaszczury - kpił Tomczyk.

Tomczyk podkreślił, że wyborcy powinni wiedzieć, że rywalem Trzaskowskiego jest człowiek, które "zmienia zdanie jak rękawiczki". - Może mieć inne zdanie przed kampanią i w jej trakcie - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA